niedziela, 19 maja 2024 04:36
Reklama
Reklama

Dziś na pl. Św. Grzegorza w Tczewie miejskie spotkanie opłatkowe! Po nim poczęstunek dla mieszkańców

16 grudnia, już po raz po raz szesnasty, w Tczewie odbędzie się miejskie spotkanie opłatkowe. Urząd Miasta w Tczewie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz tych, którzy tego dnia odwiedzą miasto. Na uroczystość zaproszony został biskup pelpliński ks. Ryszard Kasyna.
Dziś na pl. Św. Grzegorza w Tczewie miejskie spotkanie opłatkowe! Po nim poczęstunek dla mieszkańców

Przedświąteczne spotkanie tczewian rozpocznie się o godz. 13.30 na pl. Św. Grzegorza. Będą życzenia oraz błogosławieństwo, po czym wszyscy zgromadzeni podzielą się opłatkiem. Będzie też okazja do wysłuchania kolęd w wykonaniu tczewskich chórów, zespołów oraz solistów. Atrakcją dla dzieci będzie m.in. żywy żłóbek.

Dzięki darczyńcom, m.in. tczewskim restauratorom, piekarzom, cukiernikom, firmom, przygotowany zostanie poczęstunek, na który wszystkich chętnych magistrat zaprasza do parku przy Centrum Kultury i Sztuki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
XX 16.12.2018 12:20
Szybko wydzierac sobie jedzenie po oplatku z przeklenstwami zwracac sie do bliznich ,aby mniej wzieli bo im zabraknie. To wstyd dla organizatorow ,ze pozwola w taki sposob na zac***anie ludzi ,ktorzy przyszli tylko po zdobycz.

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama