czwartek, 11 grudnia 2025 19:13
WAŻNE!
Reklama

PILNE. Wybrano władze powiatu. Jest były burmistrz Gniewu oraz... jeden znak zapytania

W poniedziałek radni wybierali nowe władze powiatu czyli skład zarządu Starostwa Powiatowego w Tczewie. Na nowego starostę desygnowano Mirosława Augustyna, dotychczasowego przewodniczącego Rady Miasta w Tczewie.
PILNE. Wybrano władze powiatu. Jest były burmistrz Gniewu oraz... jeden znak zapytania

Autor: (KU)

Tego dnia decydowano o składzie personalnym zarządu, jednak radnym nie udało się wyłonić wszystkich jego przedstawicieli. Zarząd szóstej kadencji ma liczyć aż pięciu członków, jednak na razie nie pozwala na to statut starostwa powiatowego. Dlatego już w poniedziałek przegłosowano uchwałę zmieniającą stosowne zapisy w statucie. Wicestarostą przy 17 głosach "za" oraz 3 "przeciw", został Piotr Cymanowski jako przedstawiciel Inicjatywy Samorządowej spoza składu rady. Na nieetatowych członków zarządu wybrano Bogdana Badzionga z Inicjatywy Samorządowej (na zdjęciu w środku) oraz Waldemara Pawluska z Koalicji Obywatelskiej. Piątym członkiem zarządu, który zostanie dowołany w grudniu, będzie Krzysztof Korda (na zdjęciu z lewej) z Porozumienia na Plus.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

minus 19.11.2018 21:39
Wzięli sobie eksperta Badzionga. Zna się na wszystkim, a najlepiej na wyzbywaniu wszystkiego co pod ręką. Tak, jak wyczyścił gminę Gniew, tak istnieje prawdopodobieństwo, że zrobi to w Tczewie. Szkoda, że Polak mądry przed szkodą .... .

Gość 20.11.2018 14:14
Dziad wszędzie sie wkręci. Będzie udawał mądrzejszego od całej Rady. Moim zdaniem to facet BB ma kompeksy i dlatego za wszelką cenę udaje ważniaka. NIE dla badzionga.

.... 19.11.2018 19:33
Pan Bogdan odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu gratulacje! :)

Gość 20.11.2018 14:15
Sam o sobie tak bb pisze .

Kinga 19.11.2018 15:48
Korda niech sobie sprawi poczciwą kurtkę na różne uroczystości państwowe bo w tej białej to może nieść baldachim na Boże Ciało.

Pomoc administracyjna 19.11.2018 15:02
Badziong to dopiero pokaze jaki to "ekspert". Poprzednio kręcił się przy PiS a teraz inicjatywa samorzadowa ? Nie chcieli go w Gniewie to będzie "mędrkował" w powiecie.

Reklama
Artystyczny Klub Malucha Artystyczny Klub Malucha DLA DZIECI | 0-3 lataZapraszamy do wspólnej muzycznej zabawy w Konsulacie Kultury!Artystyczny Klub Malucha to zajęcia muzyczne przeznaczone dla rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 0-3 lat. W tym sezonie zajęcia będą odbywać się w  środy o godz. 9:00 dla dzieci niechodzących (0-1.5 r. ) oraz o godz. 10.00 dla dzieci chodzących (1,5 -3 l.)Każde spotkanie to niezwykła muzyczna przygoda, która wzmacnia więź między rodzicem a dzieckiem i wpływa na ich przyszłe relacje. Podczas zajęć śpiewamy, gramy na prostych instrumentach muzycznych, uczymy się wierszyków, tańczymy (również na rączkach u mamy), bawimy się przy akompaniamencie pianina. Nie brakuje ćwiczeń logopedycznych, ruchowych oraz dziecięcych masażyków. Co zajęcia dają najmłodszym? rozwijają pamięć muzyczną, ruchową i ogólną zapobiegają wadom postawy, kształtują motorykę i sprawność ruchową ćwiczą umiejętność koncentracji i uwagi rozwijają pomysłowość i wyzwalają emocje dziecka przyczyniają się do rozwijania zdolności poznawczych uwrażliwiają na piękno i rozwijają wyobraźnię kształtują umiejętność współdziałania w grupieCo zajęcia dają rodzicom i opiekunom? szansę budowania więzi między dzieckiem i rodzicem możliwość wykorzystania poznanych zabaw i piosenek w domu twórczo spędzony czas z maluszkiem okazję do przyzwyczajenia dziecka do pracy w grupie pod opieką rodzica kontakt z innymi rodzicami, wymianę doświadczeńZajęcia prowadzi Sylwia Nowicka z Energetywki. Artystyczny Klub Malucha10.12.2025 r., godz. 9:00 i 10:0012.12.2025 r., godz. 9:00 i 10:00Gdynia, ul. Jana z Kolna 25Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.12.2025 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 12.12.2025 11:15
Reklama
Reklama