niedziela, 28 czerwca 2026 15:26
Reklama

(PILNE) W Gniewie ujawnił się kolejny kandydat na burmistrza. To dobrze znany radny

Choć oficjalnie kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, na liście chętnych do fotela burmistrza Gniewu jest już dwóch kandydatów. Po Rafale Kamińskim start w wyborach zadeklarował na fejsbuku radny Grzegorz Wasielewski.
(PILNE) W Gniewie ujawnił się kolejny kandydat na burmistrza. To dobrze znany radny

Autor: (MW)

O możliwej kandydaturze radnego mówiło się od dawna. To on obok obecnej włodarz Marii Taraszkiewicz- Gurzyńskiej, Damiana Szmyta czy Macieja Czarneckiego był wskazywany jako potencjalny burmistrz Gniewu przyszłej kadencji. Jako radny nie szczędzi słów krytyki obecnej włodarz i jej zastępcy, wytykając lata zaniedbań oraz marazmu w zakresie rozwoju gospodarczego.

„Jest to dla mnie bardzo ważna, życiowa decyzja, poparta ponad dwudziestoletnią społeczną pracą na rzecz naszej Małej Ojczyzny" - napisał na fejsbuku. (...)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

wybory 11.09.2018 13:33
Myślałam,że się myliłam co do G.W.. Jednak czym dłużej słucham tego co mówi, to ogarnia mnie trwoga. Nic nie skoordynowane, wszystko na oślep. Obiecuje, obiecuje i co z tego. Po pierwsze sam prawdopodobnie współuczestniczył w budowie na dziko mostku przez Wierzycę łączącego Gniew z Nicponią. Niech go wyremontuje, zliczy koszty budowy, remontów i zapłaconych prze gminę kar i zgłosi sprawę do Prokuratury. Coś mi się wydaje, że tak sprawy się mają. Pani Burmistrz zna sprawę i wie co robi. Chce pan zmieniać plan zagosp. przestrzennego - proszę pana, a kto go opracował. Przypuszczam, że nie pan wespół z poprzednim burmistrzem, tylko fachowcy ze znajomością tego zagadnienia. Niestety plan jest opracowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i nic tam pan nie ma do zmiany, przynajmniej w obrębie Starego Miasta i Wzgórza Zamkowego. Gadać, to możesz i *** obiecywać. Jeśli cię wybiorą to zobaczysz ile możesz. Teraz możesz opowiadać bajki, robić rozpierduchę; a co powiesz póżniej? - że nic nie możesz bo przepisy, prawo, brak pieniędzy. A jak tyle możesz, to zbierz swój "orszak" i wyremontuj mostek, naprawi drogi, ulice, itd.... . Po co gadać, jak można działać.

Anty 11.09.2018 17:41
Zalatuje mi wypowiedzią zazdrosnego byłego burmistrza BB.

majak 11.09.2018 18:06
Zalatywać to Ci może. Otwórz oczy i nie opowiadaj ***reli. Jak Cię wybiorą to będziesz mógł tyle samo co teraz. Pieniądze nie rosną na krzaczkach, ani na drzewach. Gmina ma zadania własne, a może tyle ile "dostanie" kasy. Wszyscy kandydaci na radnych bez przygotowania prawniczego i ekonomicznego, a kandydat j.w. też coś tam skończył z zakresu "dziennikarstwa" ?, ale co ??????????? I spec od wszystkiego, jak nauczyciel były burmistrz !

tx 05.09.2018 18:29
Czeka nas WIELKA KLĘSKA. Gniew nie miał do tej pory dobrych gospodarzy. Krytykować to tak, ale rządzić to dwie różne sprawy. Brak jakiegokolwiek doświadczenia.Szkoda pięciu lat na tego człowieka. 5 lat straconych....

gron 09.09.2018 19:48
Czy Gniew musi mieć takiego pecha, że nie ma kandydata na burmistrza.

Suweren 18.08.2018 12:11
Moim zdaniem p.Wasilewski to dobry kandydat na burmistrza.Energiczny i konsekwentny radny co dobrze rokuje na przyszłość dla miasta.Wierzę w tego czlowieka. Zycze powodzenia.

frajer 18.08.2018 19:03
Czekamy na inne kandydatury. Nie wykluczone, że znajdzie się ktoś z poza "układów" gniewskich i pokaże ile może. Do tej pory, nikt nie daje rękojmi dobrego zarządzania gminą.

Gość 18.08.2018 21:19
Co ty smęcisz ? Radny Wasilewski jest z układów ? Wasilewski ma doświadczenie samorzadowe ,jest konkretny ,pracowity ,młody i zna problemy miasta. Czego jeszcze ?

układ 19.08.2018 13:30
Gościu - zapomniałeś dopisać, że też jest rodowitym mieszkańcem ?. A co do doświadczenia samorządowego to faktycznie ma, ma , ma - miał od kogo uczyć się. Młodych i pracowitych w Gniewie na pęczki, ale nie te predyspozycje i kwalifikacje!!!!! Chcieć, a móc. A co do układów - gościu nic nie gadaj !

bx 05.09.2018 18:23
A ja nie. Pogadać sobie może, ale zarządzać gminą to nie. Do tej pory niczym nie zarządzał.

wybory 31.07.2018 16:57
Kandydat Rafał Kamiński - kto to jest - dlaczego się nie przedstawił i nie zaprezentował. Jeśli kandydat to niech się ujawni i powie jakie ma wykształcenie, kwalifikacje, gdzie pracuję, jakie ma osiągnięcia itd. Nit na ANONIMA głosować nie będzie.

X 31.07.2018 17:53
Czy to nie ten co na lotosie bar ma

Bskzkx 01.08.2018 13:49
nie bar tylko stacje lotos :)

lol 31.07.2018 20:27
"gdzie pracuję," "wybory"- rozumiem, że Ty nie wiesz gdzie pracujesz?

plon 31.07.2018 21:13
Ja wiem gdzie pracuję, jednak nie wybieram się na urząd Burmistrza i dlatego nie muszę się obnosić ze swoim życiorysem w przeciwieństwie do kandydatów. No, chyba, że zobaczę kto startuje i się zdecyduję.

xxxxxxxxxx 31.07.2018 14:55
Za chwilę okaże się , że kolejny wybrany na burmistrza nic nie może. Miał pomysły, działał ale kasy nie "dali". Same chęci nie wystarczą, a nimi piekło jest tylko wybrukowane. Przed wyborami wszyscy obiecują, a po wyborach niemoc ich ogarnia. Tak było, jest i będzie. Każdy może liczyć tylko na siebie, bo nikt za nikogo nic nie załatwi. Proponuję aby obecna Pani burmistrz podjęła decyzję kandydowania na następną kadencję i dokończyła rozpoczęte inwestycje.

Mieszkaniec 31.07.2018 20:19
Z tego co się orientuję, to co obecnie się dzieje w gminie Gniew, to bardzo duża zasługa radnego Grzegorza Wasilewskiego i Damiana Szmyta. Od początku kadencji kładli duży nacisk na rewitalizację starego miasta , rozbudowę szkoły czy remonty dróg gminnych. Pani burmistrz wręcz była przeciwna tym inwestycjom. Dowodem są nagrania z sesji i komisji. Naszej gminie potrzeba takiego burmistrza jak Grzegorz Wasilewski , dynamicznego rodowitego mieszkańca gminy Gniew z gwarancją wprowadzenia jej w XXI wiek.

nierodowity 31.07.2018 21:27
A kto to jest "rodowity mieszkaniec".To może nierodowici opuszczą gminę i będziecie mieli więcej przesetrzeni. A kto da gwarancję, że wprowadzi gminę w XXI w. Ich działań na rzecz gminy nikt nie neguje. Ale od fikcji i marzeń do rzeczywistości to daaaaleka droga, a nawet noże jej nie być. Nacisk, naciskiem ale odpowiedzcie sobie na pytanie czy ta rewitalizacja nie przypomina reanimacji trupa ? Tu kawałek ulicy zrobiony, tam kawałek i to wszystko tworzy rozbabrane i nic nie skończone. Taki mamy efekt. Podobnie z rozbudową szkoły. Łatanina i brak słów.

Mieszkaniec 02.08.2018 22:45
Inwestycje prowadzi Burmistrz. KANDYDAT rodowity mieszkaniec, to taki co ,,wyssał" swoją małą ojczyznę z mlekiem matki :-). Pan Kamiński np. pochodzi z Gryfina. Pani Gurzynska też nie jest rodowitą mieszkanką... Sugestia do kandydatów..., a nie mieszkańców. Każdy ma prawo to ocenić... Obecnie z rozwojem gmina Gniew jest jeszcze w XX wieku. Dopóki u władzy będą ludzie z ,,porzedniej epoki". Widać to gołym okiem, przynajmniej moim. Trzeba mieć marzenia, aby je spełniać. WSZYSCY ludzie z marzeniami i dążeniem w ich realizacji posiadają sporą wartość społeczną.

wartości 04.08.2018 14:57
Rodowity mieszkaniec - mnie g...o obchodzi, kto skąd pochodzi. Nie ma znaczenia, każdy ma prawo wybrać swoje miejsce na ziemi. Tylko w takim grajdole, jak Gniew segregujecie na rodowitych i nie rodowitych, naszych i waszych, swoich i moich. Gdyby nie ci w waszym mniemaniu "przyjezdni, czytaj: dla tego zaściankowego środowiska" to bylibyście w XVIII wieku, a tak przynajmniej wg waszego rozumowania jesteście chociaż w XX wieku. I moi drodzy, to nie są ludzie z poprzedniej epoki, jak chcielibyście ich określać, to są ludzie którzy w tym trudnym zaściankowym mieście podjęli się budowania nowej OJCZYZNY i wprowadzili ją lepiej bądż gorzej w XXI wiek, ponieważ spójrzcie trzeżwo - tu w tym Gniewie leżącym na peryferiach woj. pomorskiego nikt nie miał wyższego wykształcenia, a jak go zdobył ten w waszym mniemaniu "rodowity" to tak spodobał mu się szeroki świat, że do tego plotkarskiego i zaściankowego środowiska nie wracał. Robią kariery z dala od ciemnogrodu, z którego się wyrwali. A w grajdole z samymi swoimi życie się toczy w takt marazmu. A tak na koniec czy rządzili swoi, obcy, napływowi a nawet przyjezdni - też mieli marzenia. Jedni zostali, inni wyjechali.

hahaha 02.08.2018 14:13
hahha

Mieszkaniec Gminy Gniew 31.07.2018 12:39
Może coś zrobić dla gminy a nie tylko dla gniewu jak teraz beznadziejna pani burmistrz

mieszkaniec 31.07.2018 14:59
Beznadziejny to ty jesteś. Jednak coś zrobiła, a nie wyzbyła się.

Obywatel X 31.07.2018 10:55
Kim jest ten cały Kamiński,ani widu ani słychu o nim,tym bardziej na rzecz gminy i jej mieszkańców,chyba z powietrza się wziął lub co bardziej prawdopodobne kandydat jednego z radnych powiatowych

faul 01.08.2018 15:24
Pewnie desant z helikoptera.

Gniewianin 31.07.2018 09:40
Masakra tu nie pomoże ani Franek ani Barbara.

Gmina Gniew 31.07.2018 09:17
I dobrze morze nowy burmistrz weźmie się za drogi wiejskie bo stara burmistrz to beznadzieja

Do szkoły 31.07.2018 14:32
Błędy ortograficzne! Wstyd.

uniwersytet 31.07.2018 14:56
Już chodzili i skończyli !

Reklama
Koncerty czerwcowe w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej Koncerty czerwcowe w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej Koncerty symfoniczne i wydarzenia organizowane przez PFB w czerwcu 2026 r. Sala Koncertowa PFB1/06/2026, poniedziałek, godz. 9:00 i 11:30Bilety w cenie: 26 złKoncert edukacyjny z okazji Dnia Dziecka – Ole! Muzyczna korrida z byczkiem FernandoWystąpią:Kamil Pękala – barytonKwartet Opera w składzie:Michał Rożek – I skrzypcePrzemysław Treszczotka – II skrzypceKrzysztof Szwarc – altówkaBarbara Misiewicz – wiolonczelaZespół taneczny Żucovia DanceNatalia Bigus – choreografiaKarolina Klawitter – scenariusz i prowadzenie koncertuW programie: Georges Bizet – muzyka z opery Carmen Wiek: 4+Czas trwania: ok. 60 min.Zapraszamy Was na niezwykły koncert z okazji Dnia Dziecka, podczas którego poznacie bajkę o najsympatyczniejszym byczku świata – Fernando. Wszystko to przy dźwiękach wspaniałej muzyki z opery Carmen Georges’a Bizeta – pełnej hiszpańskiego ognia, rytmicznego tupania, radosnego klaskania.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku2/06/2026, wtorek, godz. 20:00Wstęp wolny!Koncert organowy z cyklu Bliżej Bacha Wystąpi:Bartosz Jakubczak – organySouthwest German Chamber ChoirJudith Mohr – przygotowanie Chóru W programie:/ Bartosz Jakubczak:Nicolaus Bruhns – Preludium e-moll WielkieJan Sebastian Bach – Preludium chorałowe Allein Gott in der Höh sei Ehr BWV 662Allabreve BWV 589Felix Mendelssohn-Bartholdy – Temat z wariacjami D-durWolfgang Amadeusz Mozart – Fantazja f-moll KV 608/ Chór:Mikołaj Zieleński – Vox in RamaWacław z Szamotuł – In te Domine speraviHeinrich Schütz – Herr, auf dich traue ichJan Sebastian Bach – Ich lasse dich nichtCzas trwania koncertu: ok. 60 min.Cykl koncertowy Bliżej Bacha to koncerty skierowane głównie do lokalnej społeczności, które rokrocznie przyciągają setki pomorskich melomanów. W tym roku koncerty w ramach powyższych wydarzeń będą miały miejsce w dominikańskiej, zabytkowej Bazylice św. Mikołaja. Świątynia, jako jedna z najstarszych w Gdańsku, stanowi niezwykle ważne miejsce dla gdańszczan, a dla turystów ważny punkt na trójmiejskiej mapie zabytków. Bazylika może poszczycić się zabytkowymi organami – najlepszym gdańskim bachowskim instrumentem i mnóstwem dzieł sztuki sakralnej, które przechodzą konsekwentne renowacje. Zapraszamy na koncert organisty Bartosza Jakubczaka oraz Southwest German Chamber Choir, prowadzony przez Judith Mohr.--Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica SacraWspółorganizatorzy:Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w GdańskuKlasztor Dominikanów w Gdańsku---Sala Dębowa6/06/2026, sobota, godz. 11:00, 13:30Bilety: 16 złWarsztaty muzyczno-integracyjne dla seniorów – Muzyka nie zna wieku Prowadzenie: Eliza LudkiewiczMuzyka nie zna wieku to sobotnie spotkania w niewielkim, kameralnym gronie, w niezobowiązującej atmosferze. Prowadząca Eliza Ludkiewicz (psycholożka, oligofrenopedagożka oraz arteterapeutka) zapozna uczestników z elementami muzykoterapii, ukazując, w jaki sposób muzyka może rozluźniać ciało i umysł, poprawić kondycję psychofizyczną, pobudzić kreatywność i uwolnić endorfiny. Część druga spotkania ma nieformalny charakter integracji przy kawie, herbacie i słodkiej przekąsce.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2026 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala nad Motławą 9/06/2026, wtorek, 13:30Bilety w cenie: 39 zł (jeden bilet obejmuje wstęp jednego dziecka i opiekuna)Czuła muzyka dla SmykaWarsztaty umuzykalniające dla maluszków i ich opiekunówProwadzenie: Ewelina Bronk-MłyńskaWiek: 1-4 latCzas trwania: ok. 45 min.Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach oraz ich opiekunach. Czuła muzyka dla Smyka to przestrzeń wspólnego odkrywania świata dźwięków, rytmu i bliskości. W kameralnej, ciepłej atmosferze dzieci doświadczają różnorodnych brzmień, rozwijają wrażliwość muzyczną i ruchową, uczą się przez zabawę i naturalną ekspresję, budują więź z opiekunem poprzez wspólne muzyczne aktywności.Zajęcia prowadzone są przez Ewelinę Bronk-Młyńską (certyfikowaną instruktorkę I i II st., członkini Polskiego Towarzystwa im. E. E. Gordona, absolwentkę Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale instrumentalnym i wokalno-aktorskim oraz pedagożkę) w duchu uważności i radości, bez oceniania czy oczekiwań – tu liczy się radość z bycia razem i wspólnego muzykowania.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---9/06/2026, wtorek, godz. 20:00Wstęp wolny!Koncert organowy z cyklu Bliżej BachaWystąpi:Radosław Marzec – organyW programie:Jan Sebastian Bach:- Preludium i fuga Es-dur BWV 552- Trio Sonata C-dur BWV 529: Allegro, Largo, Allegro- Preludium e-moll BWV 548- Andante h-moll BWV 528 z: Trio Sonata e-moll- Fuga e-moll, BWV 548Czas trwania koncertu: ok. 60 min.Cykl koncertowy Bliżej Bacha to koncerty skierowane głównie do lokalnej społeczności, które rokrocznie przyciągają setki pomorskich melomanów. W tym roku koncerty w ramach powyższych wydarzeń będą miały miejsce w dominikańskiej, zabytkowej Bazylice św. Mikołaja. Świątynia, jako jedna z najstarszych w Gdańsku, stanowi niezwykle ważne miejsce dla gdańszczan, a dla turystów ważny punkt na trójmiejskiej mapie zabytków. Bazylika może poszczycić się zabytkowymi organami – najlepszym gdańskim bachowskim instrumentem i mnóstwem dzieł sztuki sakralnej, które przechodzą konsekwentne renowacje. Zapraszamy na koncert znakomitego organisty Radosława Marca.--Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica SacraWspółorganizatorzy:Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w GdańskuKlasztor Dominikanów w Gdańsku---Sala Koncertowa PFB12/06/2026, piątek, godz. 19:00 Bilety w cenie: 28-100 złKoncert symfoniczny – Pietro de Maria Wystąpią:Orkiestra PFBEugene Tzigane – dyrygentPietro de Maria – fortepianPietro de MariaW programie:Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert fortepianowy nr 22 Es-dur K. 482 [34’]Przerwa [20']Johannes Brahms – III Symfonia F-dur op. 90 [33’]Świetny włoski pianista Pietro de Maria zagra jeden z najbardziej cenionych koncertów Wolfganga Amadeusza Mozarta – Koncert fortepianowy nr 22 Es-dur K. 482. Mozart zastąpił w nim oboje klarnetami, co nadaje brzmieniu orkiestry bardziej miękki, ciepły kolor i podkreśla lekkość stylu klasycznego, połączonego z głęboką ekspresją emocjonalną koncertu. Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą japońskiego dyrygenta Eugene’a Tzigane  zagra również jedną z najważniejszych symfonii późnego romantyzmu – III Symfonię F-dur op. 90 Johannesa Brahmsa.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala Koncertowa PFB19-20/06/2026, piątek-sobota, godz. 19:00 Bilety w cenie: 43-141,50 złZakończenie jubileuszowego 80. sezonu artystycznego 2025-2026Wystąpią:Krzysztof Jakowicz fot. Piotr ŻagiellOrkiestra PFBGeorge Tchitchinadze – dyrygentKrzysztof Jakowicz – skrzypceEwa Tracz – sopranAdam Sobierajski – tenorTomasz Rak – barytonAkademicki Chór Uniwersytetu GdańskiegoMarcin Tomczak, Aneta Majda – przygotowanie chóru UGChór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego im. T. TylewskiegoBłażej Połom, Aleksandra Zawada, Hanna Stoszek – przygotowanie chóru GUMedChór dziecięcy Canzonetta z OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańskuoraz uczestnicy Operowego Chóru Dziecięcego przy Operze Bałtyckiej w GdańskuTeresa Pabjańczyk, Anna Borkowska – przygotowanie chóru OSMProwadzenie: Konrad MielnikW programie:Max Bruch – I Koncert skrzypcowy g-moll op. 26 [24’]Przerwa [20']Carl Orff – Carmina Burana [59’]Wyjątkową atrakcję Polska Filharmonia Baltycka szykuję na zakończenie swojego jubileuszowego sezonu artystycznego. Koncert wieńczący 80 lat istnienia zespołu Orkiestry PFB uświetni obecność aż czterech chórów: Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego, Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego im. T. Tylewskiego oraz Chóru dziecięcego Canzonetta z OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku wspartego uczestnikami Operowego Chóru Dziecięcego przy Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Wraz z nimi Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą maestro George’a Tchitchinadze i śpiewakami-solistami (Ewa Tracz, Adam Sobierajski  i Tomasz Rak) wykona słynną kompozycję Carla Orffa Carmina Burana. Wcześniej w pierwszej części wieczoru wystąpi wirtuoz skrzypiec Krzysztof Jakowicz, który z Orkiestrą PFB zagra I Koncert skrzypcowy g-moll op. 26. Koncert wyjątkowo zostanie powtórzony w sobotę 20 czerwca.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski--Archikatedra Oliwska29/06/2026, poniedziałek, godz. 20:00 Bilety w cenie: 28-48 złInauguracja 69. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie Orkiestra PFB fot. Piotr HukałoWystąpią:Orkiestra PFBMirosław Jacek Błaszczyk – dyrygentRoman Perucki – organyŁukasz Długosz – fletAgata Kielar-Długosz – fletŁukasz Długosz i Roman Perucki, fot. Paweł JaremczukProwadzenie: Konrad MielnikW programie:Enjott Schneider – III Koncert organowy Chopinade (prawykonanie)Mikołaj Piotr Górecki – Sacra conversazione na dwa flety, organy i orkiestrę smyczkową op. 71 (prawykonanie)Krzysztof Penderecki – Adagio z III Symfonii (wersja na smyczki)Czas trwania koncertu: ok. 80 min.Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie to największe w Polsce i jedno z największych wydarzeń organowych w Europie. Podczas festiwalu przez całe wakacje w zabytkowej Katedrze Oliwskiej grane są recitale w wykonaniu wybitnych organistów z różnych stron świata. Perłą w koronie zawsze jest Inauguracja MFMO w Oliwie, która tym razem będzie wyjątkowo imponująca. Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka zagra z wybitnymi solistami: prof. Romanem Peruckim (organy) i flecistami: Agatą Kielar-Długosz i Łukaszem Długoszem. W programie aż dwa prawykonania dedykowane solistom koncertu. Po raz pierwszy usłyszymy III Koncert organowy Chopinade Enjotta Schneidera oraz Koncert na flet, organy i orkiestrę Mikołaja Piotra Góreckiego. Wydarzenie dopełni Adagio z III Symfonii (w wersji na smyczki) Krzysztofa Pendereckiego.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski  Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.06.2026
Zapraszamy na letnie seanse Kina w Parku! Na ekranie CkiS m.in. OSTATNI WIKING I BEZ WYJŚCIA Zapraszamy na letnie seanse Kina w Parku! Na ekranie CkiS m.in. OSTATNI WIKING I BEZ WYJŚCIA Ambitne, wakacyjne kino CKiS w TczewieLetnie seanse pod gwiazdami, to już filmowa tradycja Centrum Kultury i Sztuki. W lipcu i sierpniu odwiedzicie Skandynawię za sprawą głośnej „Wartości sentymentalnej” w gwiazdorskiej obsadzie ze Stellanem Skarsgårdem oraz Elle Fanning, a także „Ostatniego wikinga” z Madsem Mikkelsenem, który wciela się w zupełnie inną rolę niż przywykliśmy. Zawitamy też do Azji za sprawą nowego filmu Park Chan- wooka pt. „Bez wyjścia”, autora głośnego „Oldboya” oraz „Służącej”. Na ostatni seans filmowy tego lata zabierzemy Was w podróż do Brazylii za sprawą „Tajnego agenta”, z Wagnerem Mourą, który dał się poznać szerszej publiczności jako Pablo Escobar w serialu „Narcos”.Na dużym ekranie zobaczycie filmy:„Wartość sentymentalna”– zdobywca Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy, z muzyką Hani Rani„Bez wyjścia” – historia pokazująca do czego posunie się człowiek chcący zdobyć pracę„Ostatni wiking” – mieszanka gatunków, ten film to udana komedia, dramat i trochę kina gangsterskiego z domieszką „Beatlesów”„Tajny agent” – głośny film brazylijski, łamiący granice gatunków thriller polityczny nagrodzony na festiwalu w Cannes 2025Jeśli kochasz kino, zapach ciepłego wieczoru i spotkania z ludźmi, którzy czują to samo – przyjdź, rozsiądź się wygodnie i pozwól się porwać emocjom. Kino w Parku – letnie seanse filmoweWartość sentymentalna reż. Joachim Trier17 lipca 2026 godz. 21.30Park za Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 15 zł 17.07, godz. 21.30 - Wartość sentymentalna reż. Joachim TrierNajnowszy film Joachima Triera, reżysera „Najgorszego człowieka na świecie”, z nominowanymi do Oscara w kategoriach aktorskich Renate Reinsve, Stellanem Skarsgårdem, Ingą Ibsdotter Lilleaas i Elle Fanning w rolach głównych. Jeden z najczęściej nagradzanych i najważniejszych filmów tego roku, z muzyką skomponowaną przez polską kompozytorkę Hanię Rani.Siostry Nora (Renate Reinsve) i Agnes (Inga Ibsdotter Lilleaas) spotykają się ze swoim dawno niewidzianym ojcem, charyzmatycznym, niegdyś wielkim reżyserem filmowym Gustavem (Stellan Skarsgård). Proponuje on Norze, aktorce teatralnej, rolę w swoim najnowszym filmie, który ma być jego powrotem do świata filmu. Gdy dziewczyna odrzuca propozycję, ten zatrudnia młodą gwiazdę Hollywood (Elle Fanning). Teraz siostry muszą poradzić sobie nie tylko ze swoją skomplikowaną sytuacją z ojcem, ale też z amerykańską gwiazdą, która zmienia ich rodzinną dynamikę.Reżyseria: Joachim TrierObsada: Renate Reinsve, Stellan Skarsgård, Inga Ibsdotter Lilleaas, Elle Fanning czas trwania: 2 godz. 15 min Nagrody:Zdobyty Oscar: Oscar kategorii Najlepszy Film MiędzynarodowyZdobyte Złote Globy: Złoty Glob - Najlepszy aktor drugoplanowy Stellan Skarsgårdzdobyte nagrody w Cannes: Grand Prix Festiwalu - Najlepszy film Joachim Trier  Kino w Parku – letnie seanse filmoweBez wyjścia reż. Park Chan-wook24 lipca 2026 godz. 21.15Park za Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 15 zł 24.07, godz. 21.15 - Bez wyjścia reż. Park Chan-wookKiedy rynek pracy jest bezlitosny, trzeba wyeliminować konkurencję. Bohater „Bez wyjścia” – nowego filmu Park Chan-wooka, twórcy „Oldboya”, „Służącej” i „Podejrzanej” – dosłownie bierze sprawy w swoje ręce. Koreański mistrz kina gatunkowego stawia niepokojąco trafną diagnozę współczesnych lęków – w swoim bezkompromisowym, autorskim stylu.Man-su (gwiazda „Squid Game”, Lee Byung-Hun) prowadzi idealne życie: stabilne zatrudnienie, rodzina, dom, dwa golden retrievery. Ale wystarczy jeden dzień, by sielanka zmieniła się w horror. Man-su traci pracę w fabryce papieru, a z nią status, męskość, tożsamość, honor i sens życia. By je odzyskać, nie cofnie się przed niczym, szczególnie że mokra robota przynosi tyle samo satysfakcji, co ta papierkowa.Choć bezlitośnie kpi z wyścigu szczurów, korporacyjnej mentalności i męskiego ego, reżyser zabiera również głos na temat współczesnego rynku pracy w dobie AI. „Bez wyjścia”, podobnie jak kultowy „Parasite”, pod warstwami czarnego humoru kryje wnikliwe obserwacje dotyczące klasowych napięć i burzliwych społecznych przemian. Pół żartem, pół serio Park Chan-wook zadaje i nam prowokacyjne pytanie: czy istnieje praca, dla której możesz zabić?Reż Park Chan-wookobsada: Lee Byung-hun, Son Ye-jin, Park Hee-soon, Lee Sung-min, Yeom Hye-ran, Cha Seung-wonprodukcja: Korea Południowa 2025czas: 139’NagrodyZłote Globy 2026Nominacje:- Najlepszy film komediowy lub musical- Najlepszy aktor pierwszoplanowy w filmie komediowym lub musicalu (Lee Byung-hun)- Najlepszy film zagranicznyFilm pokazywany na MFF Wenecja 2025 - Konkurs Główny  Kino w Parku – letnie seanse filmoweOstatni wiking reż. Anders Thomas Jensen31 lipca 2026 godz. 21.00Park za Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 15 zł 31.07, godz. 21.00 - Ostatni wiking reż. Anders Thomas JensenPo czternastu latach odsiadki Anker wychodzi z więzienia z jednym celem: odzyskać zrabowaną fortunę. Problem w tym, że łup ukrył jego brat – Manfred ( Mads Mikkelsen ), który dziś przedstawia się jako John Lennon i dryfuje we własnym świecie zaburzonej tożsamości. Dla brutalnego, impulsywnego Ankera krucha psychika Manfreda to pole minowe – a zarazem jedyna droga do celu.Na tropie zaginionych pieniędzy bracia trafiają na ekipę osobliwych wyrzutków, którzy zamiast pomóc, tylko komplikują sprawy. Aby odzyskać fortunę, Anker musi reaktywować legendarny zespół The Beatles – bo tylko John Lennon zna miejsce ukrycia łupu.„Ostatni wiking” to szalona, pełna absurdu jazda bez trzymanki przez przeszłość, popękaną psychikę, braterską lojalność i świat, w którym logika przestała obowiązywać.Nagrodzony Oscarem reżyser Anders Thomas Jensen po raz kolejny udowadnia, że w duecie z Madsem Mikkelsenem tworzy filmy kultowe. Reżyseria: Anders Thomas JensenObsada: Mads Mikkelsen, Nicolas Bro, Lars Brygmann, Nikolaj Lie Kaas, Sofie Gråbøl, Bodil JørgensenRok produkcji: 2025, Kraj produkcji: DaniaCzas trwania: 105 min  Kino w Parku – letnie seanse filmoweTajny agent reż. Kleber Mendonça Filho7 sierpnia 2026 godz. 21.00Park za Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 15 zł7.08, godz. 21.00 - Tajny agent reż. Kleber Mendonça Filho „Tajny agent" to jeden z najbardziej elektryzujących tytułów ostatnich lat. Nominowany do Oscara w 4 kategoriach (w tym za Najlepszy Film), zdobywca dwóch Złotych Globów, dwóch nagród w konkursie festiwalu w Cannes. Film Klebera Mendonçy Filho („Aquarius", „Bacurau"), należącego do czołówki najwybitniejszych reżyserów współczesnego kina światowego, przywołuje ducha klasycznego kina gangsterskiego. Jednocześnie brawurowo łączy wątki obyczajowe z epickim rozmachem, humor z seksapilem, nostalgię z grozą.Film Mendonçy Filho rozgrywa się w Brazylii lat 70. podczas karnawału. Zanurzone w palącym słońcu miasto Recife jest na granicy szaleństwa: w trakcie roztańczonego święta giną ludzie, gdzieś na plaży znaleziono rekina z ludzką nogą w brzuchu, a wśród tłumów krążą dwaj zabójcy z tajną misją... Kolory i radość to tylko pozory – to czasy brutalnej wojskowej dyktatury. Marcelo, bohater „Tajnego agenta", to mężczyzna przypadkowo uwikłany w sieć politycznych i kryminalnych intryg sięgających szczytów władzy. Był uczciwy, więc stał się celem skorumpowanego systemu i teraz każdy kolejny krok może kosztować go życie. Jak ocalić siebie i rodzinę w świecie brutalnej przemocy, fałszywych tożsamości, podsłuchów i kłamstw?Za rolę ostatniego sprawiedliwego w zepsutym do szpiku kości kraju Wagner Moura zdobył Złoty Glob, nagrodę w Cannes, ma też szansę na pierwszego w karierze Oscara. Znany z serialu „Narcos", „Elitarnych", czy „Civil War", aktor porusza się w labiryncie brudnych sekretów z lekkością i wdziękiem gwiazd starego Hollywood. „Tajny agent" jest hołdem dla kina Sergio Leone, Martina Scorsese i Francisa Forda Coppoli, do którego nawiązuje skalą i duchem. Mendonça Filho odświeża jednak i reinterpretuje kino gangstersko-szpiegowskie, wychodząc poza klisze i gatunkowe ramy. Widowiskowy, pasjonujący i przenikliwy, odsłania kawał prawdy nie tylko o przeszłości, ale i o naszych czasach.Reżyseria: Kleber Mendonça FilhoWystępują: Wagner Moura, Maria Fernanda Cândido, Gabriel LeoneKraj produkcji: Niemcy, Francja, Holandia, BrazyliaRok produkcji: 2025, Język oryginalny: portugalskiGatunek: dramat, thrillerCzas trwania: 161 min Nagrody:Oscary 2026: 4 nominacje: Najlepszy Film, Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Aktor (Wagner Moura), Najlepszy CastingZłote Globy 2026: Najlepszy film zagraniczny, Najlepszy aktor pierwszoplanowy w filmie dramatycznym (Wagner Moura)MFF Cannes 2025: Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Aktor (Wagner Moura), Nagroda FIPRESCI Kino w Parku – letnie seanse filmoweLipiec – sierpień 2026Park za Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 15 zł Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.07.2026 21:30 – Data zakończenia wydarzenia: 07.08.2026 22:30
Reklama
Reklama