wtorek, 27 stycznia 2026 17:24
Reklama
Reklama

Poszukiwanie pytona tygrysiego - a gdyby dopłynął do Tczewa?

Pół woj. mazowieckiego poszukuje zaginionego węża – pytona tygrysiego. Gdzie mógł się zaszyć? Czy jest w stanie oddalić się od stolicy, gdzie go porzucono i np... dopłynąć Wisłą na Kociewie?
Poszukiwanie pytona tygrysiego - a gdyby dopłynął do Tczewa?

Wiadomo jedynie, że ma ok. sześciu metrów długości i ostatnio widziano go niedaleko Warszawy. Natura dzikiego gada nie pozwoli łowcom wężowych głów na jego szybkie uchwycenie. Będzie się bawić z ludźmi w kotka i myszkę. Mniejsze zwierzęta zrobiły się nerwowe - kto to wie, gdzie jest i kiedy zacznie polować. W poszukiwania zaangażowano wiele osób, wśród których nie zabrakło pracowników zoo, policji, straży miejskiej i pożarnej, lekarzy weterynarii. Do sprawy dołączył nawet niezawodny detektyw Krzysztof Rutkowski. Można sobie tylko wyobrazić, że na samą wieść o tym pyton zaczął drżeć, zaszył się gdzieś głęboko i ze strachu przed legendą polskiej detektywistyki boi się nawet syczeć. Kiedy już go odnajdą pewnie będzie mieć jeszcze trudniej: przesłuchania, a później wywiady, „Tańce z gwiazdami” itp.

No cóż redakcja GT trzyma kciuki za odnalezienie węża. Czy zrobi karierę w kraju nad Wisłą, albo przynajmniej w którymś zoo? Zobaczymy. Na razie mieszkańcy Tczewa nie mają się czego obawiać. Wąż jest daleko i nie ma możliwości, by dotarł do nas drogą rzeczną, co potwierdził nam ze 100 proc. pewnością Sławomir Sowula, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Lalcia 19.07.2018 16:23
Ja pitona się nie boję. Ważne żeby byłł duży.

Wędkarz 18.07.2018 08:35
Ja widziałem w Tczewie na główce pytona jak poszedłem oddać mocz w krzaki

dfh 19.07.2018 14:26
Taa widziałeś koliberka a nie pytona :)

Reklama
Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Miłośnicy regionalnych przysmaków mogą już zapisywać datę w kalendarzu. W dniach 28 lutego – 1 marca 2026 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Smaków Regionalnych. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej wystawców, nowych smaków i wyjątkowy klimat, który przyciągnie zarówno smakoszy, jak i całe rodziny.Po sukcesie pierwszej edycji Festiwal Smaków Regionalnych powraca w jeszcze większym wydaniu. Przez dwa dni odwiedzający będą mogli spotkać lokalnych producentów z różnych regionów Polski, spróbować tradycyjnych wyrobów oraz poznać historie kryjące się za ich recepturami.Na uczestników czekać będą m.in. sery, miody, pieczywo, wędliny i wiele innych regionalnych specjałów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wydarzenie zostanie rozszerzone o nowe strefy tematyczne oraz większą przestrzeń wystawienniczą, co ma zapewnić jeszcze lepszy komfort zwiedzania i zakupów.– To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią dobrą, autentyczną kuchnię i produkty tworzone z pasją. Jedno jest pewne – nikt nie wyjdzie stąd głodny – zapowiadają organizatorzy.Festiwal Smaków Regionalnych to nie tylko okazja do zakupów, ale też do kulinarnej podróży po Polsce i spotkań z ludźmi, którzy stoją za wyjątkowymi produktami.Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą już teraz śledzić informacje organizatora w mediach społecznościowych i zaznaczyć swoją obecność na wydarzeniu, aby być na bieżąco z kolejnymi ogłoszeniami.Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.02.2026
Reklama