środa, 22 maja 2024 04:23
Reklama
Reklama

Pobił taksówkarza i nożem podziurawił jego auto

Policja zatrzymała w Pelplinie 25-latka, który w ostatnią sobotę 19 maja,  tuż po godz. 23.00 pobił kierowcę taxi i nożem poniszczył karoserię jego samochodu.
Pobił taksówkarza i nożem podziurawił jego auto

Zapowiadała się spokojna nocna zmiana, ale...
- W minioną sobotę do osobowego mercedesa taxi stojącej na postoju w Pelplinie przy ul. Dworcowej wsiadł młody mężczyzna, który zaczął się awanturować – relacjonuje asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Gdy 57-letni taksówkarz zażądał, by klient wysiadł z auta ten go pobił. Następnie napastnik wyciągnął nóż i kilkukrotnie przebił nim maskę auta po czym uciekł.
O zdarzeniu szybko dowiedziała się policja.
- Już po kilkunastu minutach od zdarzenia w pobliskim pubie policjanci zatrzymali sprawcę – dodaje  asp. sztab. Dariusz Górski.  -Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Gniew. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 2 prom alkoholu.
Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzuty. Za pobicie kierowcy i uszkodzenie auta grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama