wtorek, 21 maja 2024 12:13
Reklama
Reklama

„Piratka drogowa” z trefnym prawkiem

W minionym weekend tczewska drogówka w okolicach ul. Wojska Polskiego 28-latkę, która rażąco złamała przepisy ruchu drogowego. Na domiar złego od dłuższego czasu posługiwała się zakupionym na czarnym rynku fałszywym prawem jazdy.
„Piratka drogowa” z trefnym prawkiem

28-latka 19 maja (sobota), wyjeżdżając VW z parkingu najpierw niedostosowana się do znaku „zakaz ruchu”, a następnie skróciła sobie drogę przejeżdżając przez wysepkę oddzielającą dwa pasy ruchu w obrębie skrzyżowania. Policjanci zatrzymali „piratkę drogową” ok. godz. 13-tej przy ul. Wojska Polskiego.
- Podczas kontroli wyszło na jaw, że mieszkanka powiatu pruszczańskiego nie tylko złamała przepisy ruchu drogowego, ale na dodatek posiadała fałszywe prawo jazdy – mówi asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. – Jak ustalono po tym jak dwa lata temu nie zdała egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego kupiła nielegalnie uprawnienia do kierowania autami osobowymi.
Teraz kobieta usłyszy zarzuty. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem grozi jej od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Mundurowi ustalą też od kogo 28-latka nabyła fałszywe prawo jazdy.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama