niedziela, 19 maja 2024 09:54
Reklama
Reklama

Samborzanki mają nowego trenera i prezesa

PIŁKA RĘCZNA. Szczypiornistki SPR Sambor Tczew - beniaminka superligi w nadchodzącym sezonie -  poznały swojego trenera. Będzie nim doświadczony 65-letni Giennadij Kamelin.
Samborzanki mają nowego trenera i prezesa

Działacze SPR Sambor zdecydowali się na konkurs po tym jak odrzucili ich oferty trener Jerzy Ciepliński i Andrzej Niewrzawa. Ten pierwszy zdecydował się na objęcie Startu Elbląg, a Niewrzawa niespodziewanie został szkoleniowcem mistrzyń Polski Vistalu Łączpol Gdynia.  

 

Podziękowania za awans

Zanim wybrano nowego szkoleniowca działacze MKS Sambor, na spotkaniu w lokalu Przystań podziękowali samborzankom za awans do superligi.

Do Przystani przybyło wielu gości. Obecni byli przedstawiciele władz lokalnych, sponsorzy, ale też piłkarze ręczni drugoligowego Latochy Sambora.

Nie brakowało ciepłych słów pod adresem samborzanek, które w pełni zasłużenie wywalczyły awans do superligi. Pamiątkowe i symboliczne prezenty przygotowali dla zawodniczek, trenerów i osób pomagających zespołowi działacze MKS Sambor (od 1 czerwca przekazują zespół nowemu podmiotowi - SPR Sambor). W imieniu MKS dziękowali prezes Egeniusz Markowicz i członek zarządu Marek Trzciński.

Swoje osobne podziękowania przygotowały dla zespołu władze miasta. Nagrody wręczali wiceprezydent Tczewa Zenon Drewa i przewodniczący rady miasta Mirosław Augustyn. Dużo było przemówień, obok podziękowań działacze, trenerzy, przedstawiciele sponsorów i władz samorządowych mówili o przyszłości.

W superlidze zespół poprowadzi nowy zarząd. Prezesem Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Sambor początkowo był Michał Kaczyński, ale niedawno zarząd SPR podjął decyzję o roszadzie i zajął on stanowisko wiceprezesa, a szefem klubu

 został Wojciech Utschik. Na spotkaniu mówił o najbliższych planach. Klub zakontraktował już 5 najlepszych zawodniczek ubiegłego sezonu -  Justynę Domnik, Justynę Belter, Katarzynę Skonieczną, Natalię Winiarską i Magdalenę Stanulewicz.

Postawili na doświadczenie

Jeszcze na spotkaniu mówiono o konkursie na trenera jaki rozpisał zarząd Sambora. Na początku tego weekendu poznaliśmy już nowego kandydata. To pochodzący z Kazaschstanu, ale od wielu lat znany w Polsce szkoleniowiec - doświadczony 65-letni Giennadij Kamelin. Co ciekawe, nigdy nie pracował z drużynami kobiet, ale na koncie jako trener ma znaczące osiągnięcia, w tym trzy tytuły mistrza Polski z zespołem Iskra Kielce (pracował tam z takimi zawodnikami jak Mariusz Jurasik i Karol Bielecki). Było to w drugiej połowie lat 90-tych, a więc 15 lat temu. Potem prowadził także wiele innych zespołów w superlidze - Chrobrego Głogów, Zagłębie Lublin, Azoty Puławy, Traveland Olsztyn, Miedź Legnica i Nielbę Wągrowiec. Ostatnio trenował wielkopolski zespół w niższej klasie rozgrywkowej - Wolsztyniaka Wolsztyn.

Kamelin został wybrany spośród 10 innych kandydatów, którzy wzięli udział w konkursie. Trener przedstawił działaczom SPR swoją wizję zespołu, swój pomysł na grę, który działacze SPR Sambor zaakceptowali. Na początku tygodnia ma spotkać się z dziennikarzami.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama