niedziela, 19 maja 2024 10:16
Reklama
Reklama

Karatecy - nie ma zawodów bez medali

Do niezwykle udanych zaliczą pierwsze półrocze startów zawodnicy Tczewskiego Klubu Karate – Do. Podopieczni Arkadiusza Stubby z dziewięciu turniejów przywieźli blisko 40 medali!
Karatecy - nie ma zawodów bez medali

Zaczęło się 7 stycznia od trzeciego miejsca Mateusza Kaczyńskiego podczas Akademickich Zawodów Sportowych w Poznaniu. Ten sam zawodnik stanął na drugim miejscu podium w styczniowych IV Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Shotokan FSKA w Karpaczu.

 

Podczas Harasuto Europe Cup Central League w Łodzi (3 – 4 marca) błysnęli: Natalia Stubba (I miejsce), Dawid Stubba i Julia Sabiecka (III m.). Ze złotymi medalami z Karate Cap w Chwaszczynie (25 marca) wrócili Julia Sabiecka, Miłosz Sabiecki, Krzysztof Jeśman i Dawid Stubba.

 

W Międzynarodowym Turnieju Karate Funakoshi Cup we Wrocławiu (31 marca – 1 kwietnia) startowało 380 zawodników z 36 krajów: pierwsze miejsca zajęli Paweł Naborczyk, Julia Sabiecka i Natalia Stubba, drugie Miłosz Sabiecki i Dawid Stubba, a trzecie Natalia Kuzioła i Karolina Armatowska. Równie liczną obsadę miało Grand Prix Hradec Kralove w Czechach (21 – 22 kwietnia), gdzie startowali zawodnicy 81 klubów z 18 krajów. Zawodnicy TKK-DO zajęli 21. miejsce w klasyfikacji medalowej. Na ten wynik złożyły się sukcesy Miłosza Sabieckiego (2 m.), Julii Sabieckiej, Natalii Stubby, Dawida Stubby i Tadeusza Kuzioły (wszyscy trzecie miejsca). Wyróżnienia za piąte lokaty otrzymali Paweł Naborczyk, Kornelia Stubba i Magdalena Jatkowska.

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate WKF w Rumii (28 kwietnia) to

pierwsze miejsce Julii Sabieckiej i trzecie Miłosza Sabieckiego. Z III Otwartego Pucharu Pomorza w Rumii (29 kwietnia) z medalami wrócili: Miłosz Sabiecki, Julia Sabiecka, kumite drużynowe chłopców 10-11 lat: Miłosz Smoliński, Miłosz Sabiecki, Krzysztof Jeśman (złoto); Magdalena Jatkowska i Natalia Kuzioła (srebro); Dominika Kaczyńska, Piotr Pustkowski, Krzysztof Jeśman, kumite drużynowe dziewcząt 12-13 lat: Natalia Kuzioła, Julia Sabiecka, Karolina Armatowska (brąz).

 

Podczas XI Central Europe Open w Karate WKF w Bydgoszczy (5 – 6 maj) startowało 350 zawodników z 36 klubów. TKK-Do zajął 6 miejsce. Kumite drużynowe kadetki i juniorki (Kaczyńska, Misiak, Jatkowska), Julia Sabiecka, Miłosz Sabiecki (złoto); kumite drużynowe młodziczek 12-13 lat (Sabiecka, Osińska, Kuzioła), kumite drużynowe chłopców 10-11 lat (Sabiecki, Jeśman, Kaszubowski) - srebro; Dominika Kaczyńska i Robert Nakielski (brąz).

 

29 września tego roku wszystkich tczewskich sympatyków sportów walki czeka wielkie wydarzenie. W hali sportowej II LO przy ul. Królowej Marysieńki odbędzie się Puchar Polski w Karate Wszechstylowym. Turniej ten zapowiada się obiecująco zwłaszcza z uwagi na wysoką formę i mistrzowskie osiągnięcia tczewskich karateków w pierwszym półroczu 2012 r.

  



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama