środa, 22 maja 2024 04:25
Reklama
Reklama

Pożar w pustostanie

W piątek, 11 maja, prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru pozostałości wyposażenia mieszkania w opustoszałym budynku przy ul. Wąskiej w Tczewie. Strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych i wyposażeni w kamerę termowizyjną, weszli po drabinie na pierwsze piętro budynku. Pożar zlokalizowano i ugaszono. Osób poszkodowanych nie było.
Pożar w pustostanie

Inne zdarzenia:

 

Ulatniał się gaz, a lokator spał...

W środę, 9 maja, strażacy odebrali sygnał od lokatorów budynku przy ul. Władysława Jagiełły w Tczewie, zaniepokojonych wydobywającym  się intensywnym zapachem gazu z zamkniętego mieszkania. Z relacji sąsiadów wynikało, że w mieszkaniu nikogo nie ma. Aby ograniczyć straty zadysponowano samochód drabinę w celu dostania się strażaków do wewnątrz lokalu przez uchylone okno balkonowe. Po wejściu i otwarciu mieszkania okazało się, że przebywający w nim lokator spał, a z kuchenki gazowej ulatniał się gaz. Lokatorem zajął się będący na miejscu zespół ratownictwa medycznego. Przystąpiono natychmiast do przewietrzania mieszkania i zakręcenia zaworu kuchenki.

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że od 7 do 13 maja zanotowano łącznie 24 zdarzenia, z czego 8 to pożary, 15 miejscowe zagrożenia i 1 fałszywy alarm.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
paweł 17.05.2012 11:10
po tygodniu wiadomość o pożarze? czy to nie pomyłka?????

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama