środa, 18 marca 2026 13:14
Reklama

Uwaga kierowcy. W tę niedzielę policja zapowiada kaskadowe pomiary prędkości!

Policjanci prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. W wyznaczonych miejscach policjanci prowadzą kaskadowe pomiary prędkości. Przypominamy, że zgodnie z przepisami trzeba jeździć cały czas, a nie tylko do momentu minięcia radiowozu policyjnego.
Uwaga kierowcy. W tę niedzielę policja zapowiada kaskadowe pomiary prędkości!

Nadmierna prędkość nieustannie jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia obrażenia. W najbliższą niedzielę funkcjonariusze będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się kierowcy na dłuższych odcinkach drogi. Kierowcy na kilkukilometrowym odcinku drogi będą mogli spotkać kilka patroli funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą mierzyć prędkość pojazdów. 

Działania mają na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych powodowanych przez kierowców nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego. Musimy pamiętać jak poważne konsekwencje może nieść za sobą przekroczenie dozwolonej prędkości. Pieszy potrącony przez samochód poruszający się z prędkością 60km/h ma tylko 15 proc. szans na przeżycie. Kierujący samochodem, który uderzy w twardą przeszkodę z prędkością 90 km/h praktycznie nie ma szans na przeżycie. 

Kaskadowy pomiar prędkości ma także przypominać, że trzeba jeździć cały czas zgodnie z przepisami, a nie tylko do momentu minięcia radiowozu policyjnego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

McK 23.03.2018 11:41
Zapraszam do Tczewskich Łąk. Tu jak na 50-tce jedziesz 55, to tylko sruuu.... cie wyprzedzają, a kawałek dalej dzieciaki na drodze (bo chodników brak)

Reklama
Reklama
Reklama