poniedziałek, 6 maja 2024 22:47

Dobry mecz bordowych - Wierzyca wygrała z rezerwami Chojniczanki

PIŁKA NOŻNA. Wierzyca Pelplin w sobotę po zaciętym meczu wygrała z rezerwami Chojniczanki 2:1.

Spotkanie rozgrywane w Pelplinie było ciekawe. W zespole Chojniczanki zagrało kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu. Było zaangażowanie z obu stron, walka. Goście postawili na ofensywę, bo wciąż mają niepewny byt w IV lidze. Wierzyca przyjęła defensywną taktykę, ale grała konsekwentnie i szukała szans bramkowych.

W 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Rackiego strzałem głową gola zdobył Mateusz Bujanowski. W drugiej połowie Wierzyca po ładnej zespołowej akcji wykończonej przez Krzysztofa Gardzielewskiego podwyższyła na 2:0. Chojniczanka nie rezygnowała z odrobienia strat, atakowała, ale grała nieskutecznie. W końcówce goście zdobyli gola kontaktowego, ale to pelpliński zespół ostatecznie zdobył komplet punktów.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek awans do III ligi zapewniła sobie Arka II Gdynia. Bliska wejścia do III ligi jest Polonia Gdańsk.

Wierzyca Pelplin - Chojniczanka II Chojnice 2:1 (1:0)

Bramki: Mateusz Bujanowski (12.) Krzysztof Gardzielewski (60.) - Adrian Ligienza (86.)

Wierzyca: Czapiewski  - D. Seroka, Racki, Sławiński, Dunajski - Bujanowski (75. Kuros), Imianowski, Skalski, Ł. Seroka - Gardzielewski (70. Gońda), Jurczyk (87. Smoliński)