poniedziałek, 6 maja 2024 16:21

Patryk wygrał wśród skrzatów

W Kwidzynie odbyły się mistrzostwa woj. pomorskiego żaków w tenisie stołowym w grach singlowych i deblowych. Prawo startu w tych zawodach miała najlepsza „16” żaków w sezonie 2011/2012. Aż czterem gniewskim zawodnikom udało się w br. wystartować w tych zawodach.

Byli to: Julian Kapuściński, Dawid Rezmer, Patryk Kwiatkowski oraz Mikołaj Brzycki. W grach pojedynczych najlepiej zaprezentował się Patryk, który zajął 5 miejsce. Lepiej zaprezentowali się zawodnicy w grach deblowych. Patryk w parze z Dawidem zajęli 3. miejsce (brązowy medal), a Mikołaj z Julkiem uplasowali się na 5 pozycji.

W hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbył się natomiast cykliczny międzynarodowy turniej tenisa stołowego. Rozgrywany był on we wszystkich kategoriach wiekowych od skrzata (dzieci do 9 lat), aż po weterana w wieku ponad 60 lat. Przybyła bardzo mocna ekipa ze szkoły sportowej z Kaliningradu, zawodnicy z Warszawy, Rawy Mazowieckiej, Białegostoku, Torunia, Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Kwidzyna i Gniewu.
Frekwencja dopisała, a gniewska reprezentacja spisała się znakomicie. W kategorii skrzatów I miejsce zajął Patryk Kwiatkowski. W gronie żaków najlepiej zaprezentował się Mikołaj Brzycki - 5 miejsce. Bartosz Klofczyński w młodzikach zajął znakomite 3 miejsce. W kadetach bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Rychlicki. W kategorii seniorów Bartosz Zabrocki uplasował się na drugim miejscu. W kategorii kobiet wystąpiła jedna zawodniczka Olimpii Gniew, Anna Drągowska - 5 miejsce. Wszystkie te lokaty pozwoliły gniewskim tenisistom wywalczyć najważniejsze trofeum tego turnieju, przechodni puchar Fundacji im. Andrzeja Grubby dla najlepszej drużyny turnieju. W koncowej klasyfikacji Olimpia wygrała z Kaliningradem zaledwie o 2 punkty.