sobota, 14 marca 2026 13:45
Reklama

Wiceminister na prezydenta? Jaka przyszłość tczewskiego posła?

Wiceminister infrastruktury potwierdził chęć kandydowania w zbliżających się wyborach samorządowych na urząd prezydenta. Nie chodzi jednak o Tczew a o Gdańsk.
Wiceminister na prezydenta? Jaka przyszłość tczewskiego posła?

Autor: (KU)

Poseł z Tczewa jest wymieniany w wąskim gronie kandydatów PiS na urząd prezydenta Gdańska. Oprócz obecnego wiceministra infrastruktury, kierownictwo PiS bierze pod uwagę Kacpra Płażyńskiego, Karola Nawrockiego lub wiceministra Marcina Zielenieckiego. Na konferencji prasowej zorganizowanej w biurze posła przy ul. Gdańskiej w Tczewie, Kazimierz Smoliński potwierdził, że jest zainteresowany najważniejszym stanowiskiem w gdańskim magistracie.

- Jestem wymieniony wśród czterech  kandydatów. Te decyzje zapadną po zakończeniu rekonstrukcji rządu.  Wtedy też dowiemy się, kto będzie kandydować w poszczególnych dużych miastach, w tym Gdańsku.

Pytany o to czy bierze pod uwagę możliwość kandydowania w Tczewie, odpowiada:

- Nie zakładam takiej opcji.

Wiceminister Smoliński nie potwierdził doniesień, jakoby PiS miał zrezygnować z wystawienia kandydata w wyborach na prezydenta w Tczewie. (...)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bella 29.01.2018 23:05
Nie ma szans, ale jak Kaczy każe, to sługa musi...

Melepetua 29.01.2018 14:39
Albo na Burmiszcza Pelplina.Daleko stąd!!!!!!

JM 29.01.2018 13:12
Niech kandyduje w Gdańsku byle dalej od Tczewa, nigdy nic nie zbudował.

zosia 29.01.2018 12:00
Nie masz szans p.Kazimierzu

Reklama
Reklama
Reklama