wtorek, 7 maja 2024 02:50

Pelplinianie w elicie - Półfinały Mistrzostw Polski Młodzików

KOSZYKÓWKA. 14-letni chłopcy z Pelplina w miniony weekend odnieśli duży sukces - młodzicy UKS Jedynka wywalczyli awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. W turnieju rozgrywanym od piątku do niedzieli w Pelplinie zajęli drugie, premiowane awansem, miejsce.

Drużyna Przemysława Bielińskiego była gospodarzem półfinałowego turnieju Mistrzostw Polski Młodzików. Podobne zawody rozgrywano w czterech innych miejscowościach naszego kraju. UKS Jedynka mógł być gospodarzem, dzięki temu, że wywalczył pierwsze miejsce w rozgrywkach wojewódzkich i kilka tygodni temu sukcesem zakończył turniej ćwierćfinałowy - również rozgrywany w Pelplinie.

Utalentowani młodzi koszykarze Jedynki w półfinale rywalizowali z Korsarzem Gdańsk, MKS Pruszków i jednym z faworytów do wywalczenia tytułu mistrza Polski WKK Wrocław. Pierwszego dnia turnieju gospodarze stoczyli zacięty bój z Korsarzem. Wygrali różnicą dwóch punktów 78:76. Drugiego dnia zawodów pelplinianie rozegrali świetne spotkanie z MKS Pruszków, a wynik 56:47 na korzyść Jedynki okazał się decydującym o awansie młodzików z Pelplina do turnieju finałowego. W ostatnim niedzielnym meczu zespół Bielińskiego, któremu pomaga Bartosz Sarzało, uległ zwycięzcy turnieju WKK Wrocław 51:70. Drugie miejsce młodzików Jedynki dało im awans do finałowego turnieju, co jest już ogromnym sukcesem nie tylko tego zespołu, ale też pelplińskiego sportu.

- Chłopcy byli bardzo zmotywowani, wykorzystali swoje atuty, zasłużenie awansowali do grona najlepszych zespołów w Polsce - mówił trener Przemysław Bieliński. - Mam nadzieję, że ten sukces zostanie doceniony, nie ukrywam, że liczymy na większe wsparcie ze strony władz miasta - dodał.

Turniej finałowy odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Jedynka Pelplin stara się o jego organizację.

UKS Jedynka Pelplin

Kamil Górski 43 zdobyte punkty w turnieju (22, 17, 4), Paweł Muntowski 31 (13, 5, 13), Karol Kasprzak 29 (6, 17, 6), Michał Słupek 17 (11, 2, 4), Julian German 16 (12, 4, 0), Paweł Guz 12 (4, 5, 3)
, Aleksy Poklękowski 10 (6, 0, 4), Adrian Góralczyk 10 (3, 0, 10), Kamil Neubert 7 (0, 4, 3), Mateusz Górski 4 (0, 0, 4)