piątek, 5 grudnia 2025 10:37
Reklama

Od kilku miesięcy nie mogą naprawić zapadłej jezdni na obwodnicy. I jeszcze długo nie naprawią...

Mieszkańcy Pelplina i okolicznych miejscowości coraz głośniej wyrażają niezadowolenie z racji utrudnień na obwodnicy miasta. Okazuje się, że naprawa zapadniętego fragmentu jezdni może potrwać jeszcze kilka miesięcy.
Od kilku miesięcy nie mogą naprawić zapadłej jezdni na obwodnicy. I jeszcze długo nie naprawią...

W połowie lipca br. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku wydał komunikat w sprawie utrudnień na obwodnicy Pelplina, między skrzyżowaniem z ul. Sambora, a Rondem Chopina. Jak poinformował ZDW, zlecono wykonanie dokumentacji geologicznej, która miała dać odpowiedź na pytanie, co jest przyczyną tak poważnej awarii.

„Środki muszą być wydane racjonalnie”

Choć od opublikowania informacji prasowej minęły dwa miesiące, na fragmencie DW 229 nadal obowiązuje ruch wahadłowy.

- Niestety pierwsze badanie geologiczne nie dało nam jednoznacznej odpowiedzi, co jest przyczyną zapadnięcia jezdni - mówi Tomasz Miler, zastępca dyrektora ZDW w Gdańsku ds. utrzymania sieci dróg wojewódzkich. - Jesteśmy na etapie przygotowania drugiej ekspertyzy, co będzie wiązało się z jeszcze głębszymi odwiertami. (...)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dw 28.10.2017 10:40
Od kiedy ustawienie świateł i zamknięcie pasa ruchu nazywa się "naprawą drogi"? Naprawa to czynność a tam jest stagnacja.

adrian 21.09.2017 14:25
burmistrz siedzi na fejsie i robi fejm,a nie tam jeździ i patrzy co się dzieje..poza tym robi czystkę w urzędzie oraz inwestuje w PELKOM,który lada dzień przejmie grupa,która się koło tego kręci...jedno wielkie pajacowanie i ściema

MAŁGOSIA 21.09.2017 09:00
W Pelplinie to jakaś epidemia ostatnimi czasy....firma, która wygrała przetarg najwidoczniej sobie nie radzi. Drogi, chodniki wszystko w remontach. Remont chodnika w stronę Pomyj trwa już dobre kilka miesięcy a robotników w tym miejscu więcej nie ma jak są, ale jak ktoś wygrywa kilka przetargów jednocześnie to muszą być w każdym miejscu po trosze.Droga do Rudna rozwalona, zamknięta, chodnika brak...masakra. Wszystkie ciężkie samochody jezdżą drogami, którymi nie powinni jeździć tzn Sambora, Pl.Mestwina, Mickiewicza, Strzelnica po płytach tam ta droga też nadaje się do remontu i to do pilnego. Jak zakończą remont tego co zaczęli będzie nowy przetarg do remontu tego co ciężkie samochodu zepsuły. Nie mam pojecia kto tym zarządza, ale odpowiedzialność żadna, nie wiem czy urząd, burmistrz nie widzi, nie sprawdza postępowań? Wystarczyłoby się przejechać raz dziennie. TO SĄ NASZE PIENIĄDZE. SKANDAL.

Dzidzia 21.09.2017 09:38
Farmazony, nie myl nowych inwestycji miasta które są wykonywane zgodnie z planem, z realizacją tego co należy do zarządcy dróg wojewodzkich

Reklama
Sylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plData rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00
Reklama
Reklama