poniedziałek, 20 maja 2024 04:16
Reklama
Reklama

(ZDJĘCIA) Wymiana we władzach tczewskiej straży pożarnej. Na pożegnanie... kajak

- To nie ma być forma spławienia byłego szefa, ale gest sympatii do osoby, z którą mieliśmy przyjemność pracowania przez tak długi czas - komentowali nietypowy prezent pożegnalny, podwładni st. bryg. Waldemara Walejki. W piątek współpracownicy dziękowali komendantowi powiatowemu straży pożarnej, który zakończył 28-letnią służbę w tczewskiej jednostce. Zastąpi go, co najmniej do 15 listopada, bryg. Andrzej Mróz.
(ZDJĘCIA) Wymiana we władzach tczewskiej straży pożarnej. Na pożegnanie... kajak

Autor: (KU)

- Dziękuję rodzinie za to, że przez te wszystkie lata była ze mną na dobre, ale i na złe – mówił wyraźnie wzruszony st. bryg. Waldemar Walejko. 15 września, decyzją komendanta państwowej straży pożarnej, został odwołany z zajmowanego stanowiska. Po 15 latach służby, szefa tczewskiej jednostki, żegnali podwładni, ochotnicy, samorządowcy, w tym komendant wojewódzki straży w Gdańsku st. bryg. Tomasz Komoszyński, prezes zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP w Gdańsku, Zygmunt Tomczonek, starosta tczewski Tadeusz Dzwonkowski oraz zastępca prezydenta Tczewa Adam Urban, a także byli starostowie, którzy mieli przyjemność współpracy z odchodzącym komendantem. (...)

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama