niedziela, 19 maja 2024 07:37

Wygrana w Przodkowie, ale wicelider lepszy - Wierzyca w kratkę

PIŁKA NOŻNA. W środę (25.kwietnia) zespół Jacka Imianowskiego walczył do końca i dopiął swego pokonując rywala w Przodkowie. W sobotę w Pelplinie Wierzyca musiała uznać wyższość wicelidera Polonii Gdańsk.

Mecz z GKS Przodkowo stał na słabym poziomie. W pierwszej słabej połowie niewiele było sytuacji strzeleckich. W drugiej części meczu Wierzyca przejęła inicjatywę, atakowała. Gole padły dopiero w końcówce. Najpierw zespołową akcję w 85. min silnym strzałem w róg zakończył Krystian Jurczyk. Dwie minuty później indywidualną akcją wynik meczu ustalił najlepszy strzelec Wierzycy, kapitan zespołu Łukasz Racki.

Sobotni mecz z Polonią, rozgrywany w upale, był zacięty, chociaż pelpliński zespół grał w osłabionym składzie. Polonia nie zachwycała w Pelplinie, ale była skuteczna. Gdańszczanie nastawili się na grę z kontrataku i tę taktykę realizowali praktycznie przez całe spotkanie. O tyle było im łatwiej, że już w 10. minucie obrona Wierzycy dała się zaskoczyć i po jednym prostopadłym podaniu Szymon Rychłowski w sytuacji sam na sam pokonał Daniela Czapiewskiego. Gospodarze starali się atakować, stwarzali sytuacje strzeleckie, jednak gola do przerwy nie zdobyli. Dobrze zorganizowana defensywa gości również w drugiej połowie spisywała się skutecznie. W 54 min poloniści znów zaskoczyli piłkarzy Jacka Imianowskiego. Po szybkiej kontrze piłkę do pustej bramki skierował Rychłowski. Wierzyca nie rezygnowała do końcowych minut atakując. Bramkę kontaktową strzeliła jednak dopiero w doliczonym czasie gry. Bramkarza gości pokonał Krystian Jurczyk, piłka po jego dośrodkowaniu wylądowała w okienku bramki gości.

- W środę z Murkamem gole padły w końcówce, ale wygraliśmy zasłużenie, mogliśmy zdobyć gole wcześniej, dążyliśmy do zwycięstwa - mówił Jacek Imianowski. - W sobotę zagraliśmy słabszy mecz. Zbyt łatwo straciliśmy bramkę i nie potrafiliśmy przejąć inicjatywy w środku pola - dodał trener Wierzycy.