niedziela, 19 maja 2024 02:45
Reklama
Reklama

Parking przy urzędzie miasta już bez ogrodzenia

Parking przy Urzędzie Miejskim jest już dostępny całą dobę. Przed kilkoma dniami został wyburzony ceglany mur oddzielający parking od ul. Lecha.
Parking przy urzędzie miasta już bez ogrodzenia

Autor: (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)

Mur był w złym stanie technicznym, cegły kruszyły się i istniała obawa, że niektóre z nich mogą uszkodzić parkujące samochody. Stąd decyzja o jego wyburzeniu. Obecnie trwają prace porządkowe po usunięciu, uzupełnianie i naprawa nawierzchni. Wkrótce zlikwidowany zostanie także płot oddzielający "urzędowy" parking od parkingu przy ul. Obrońców Westerplatte.

- Do tej pory parking był dostępny dla wszystkich, jednak tylko w godzinach pracy urzędu, potem bramy były zamykane. Teraz można z niego korzystać przez całą dobę. To kolejne ułatwienie dla naszych mieszkańcówzwłaszcza, że na Starym Mieście brakuje miejsc parkingowych – tłumaczy Adam Burczyk, wiceprezydent Tczewa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Antek 19.08.2017 10:46
Na mieście huczy, że mur rozebrano bez odpowiedniej zgody. Co na to naczelnik wydziału budownictwa? Nie powinien zgłosić podejrzenia popełnienia przestępstwa?

ab 17.08.2017 20:43
Jaka firma, jest wykonawcą tych robót?

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama