poniedziałek, 29 kwietnia 2024 21:26

Brązowe dziewczyny i srebrni chłopacy! Wielkie sukcesy tczewskich czwórboistów

W Olecku odbył się XLII Finał Krajowy w Czwórboju Lekkoatletycznym szkół podstawowych (60 m, p. palantowa, skok wzwyż/w dal, 600m/1000m). Czołowe miejsca zajęły tczewskie drużyny.

Od 8 do 10 czerwca, na pięknym, kameralnym stadionie lekkoatletycznym  rywalizowało 14 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców z całej Polski. Województwo pomorskie reprezentowały uczennice ze  Szkoły  Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie oraz  chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie i ze Szkoły Podstawowej w Lęborku (zespoły uzyskały awans podczas zawodów w  Chojnicach). Rewelacyjne  warunki atmosferyczne  spowodowały, iż  rywalizacja sportowa przebiegała bez zakłóceń, a zawodnicy mogli osiągać bardzo dobre wyniki.

Brązowe dziewczęta

Dziewczęta „10” w składzie: Magdalena Sobal, Marika Maliszewska, Weronika Szulc, Aleksandra Zakrzewska, Weronika Leszczyńska, Klaudia Żak, spisały się rewelacyjnie, po dwóch dniach wieloboju osiągnęły znakomity wynik (1716 pkt), poprawiając poprzedni rekord szkoły o 17 pkt. Bardzo wysoki  poziom rywalizacji pozwolił stanąć zespołowi „10” na trzecim stopniu  podium za SP Węgrów (1784 pkt.) oraz SP11 Suwałki (1729 pkt.) i zdobyć brązowy medal Mistrzostw Polski! Ponadto w klasyfikacji indywidualnej wieloboju Magdalena Sobal zajęła V miejsce zdobywając 400 pkt. Za osiągnięcia indywidualne medale otrzymały: Weronika Szulc (I m w skoku wzwyż -152 cm) oraz Magdalena Sobal (III m w skoku wzwyż - 146 cm i II m w rzucie p. palantową - 49,5 m). Do Finału Krajowego brązowe medalistki przygotowały: Sabina Wasiek i Teresa Beśka.

Rekordy pękały hurtowo

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie wystąpili w składzie: Bartłomiej Wełniak, Bartosz Staniszewski, Maksymilian Kuzimski, Igor Wejs , Łukasz Di Giusto oraz Mateusz Porębski. Zawodnicy  okazali się wspaniałym zaskoczeniem tych zawodów, ponieważ w na Igrzyskach Wojewódzkich zajęli 2. miejsce nieznacznie przegrywając z drużyną z Lęborka.  Cała drużyna była  bardzo zmobilizowana i ambitnie przystąpiła do zawodów, wszyscy  poprawiali swoje rezultaty bijąc rekordy życiowe. Uzyskali  wynik plasujący drużynę na drugim miejscu (1359 punktów), poprawiając swój rezultat o prawie 190 punktów! Chłopcy z „jedenastki” po raz pierwszy w historii swojej szkoły zdobyli srebrny medal drużynowo. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej  Łukasz Di Giusto zdobył brązowy medal w biegu na 60 metrów, Kuzimski Maksymilian złoty, Wełniak Bartłomiej srebrny, a Staniszewski Bartosz brązowy w skoku wzwyż.