poniedziałek, 20 maja 2024 00:18
Reklama
Reklama

(ZDJĘCIA) Noc Muzeów w Tczewie

Za nami kolejna Moc Muzeów w Tczewie. Fabryka Sztuk, Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków przygotowały dla mieszkańców Tczewa wiele atrakcji.
(ZDJĘCIA) Noc Muzeów w Tczewie

Na dziedzińcu dzieci konstruowały ogromne budowle z dużych klocków, a obok czekały gry w wersji maxi. W namiocie chętni wzięli udział w warsztatach ekologicznych, gdzie powstawały ekologiczne zabawki z nietypowych materiałów.
W "małym budynku" na każdym piętrze czekały różne atrakcje. Na parterze na warsztatach robotyki uczono konstruowania i programowania prawdziwych, działających robotów z klocków lego. Na pierwszym piętrze pokazano efektowne doświadczenia chemiczne, na drugim piętrze urządzono pokaz kuchni molekularnej, gdzie w formie zabaw pokazano ciekawe i nietypowe formy drinków czy deserów. Na ostatnim piętrze zaprezentowano pokazy robotów oraz możliwości drukarki 3D.
W Centrum Konserwacji Wraków Statków i Muzeum Wisły oprócz zwiedzania i udziału w zabawach, można było zmierzyć się z grą, w której spostrzegawczość w odnajdywaniu kodów w różnych częściach budynku oraz powiązanie tego z alfabetem morse'a pozwalała poznać główne hasło.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama