niedziela, 19 maja 2024 09:18
Reklama
Reklama

Pierwsze miejsce dla Dąbrówki

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych przyciągnął do Piaseczna dziesięć drużyn z całego powiatu tczewskiego. Na boisku Orlik najlepsi okazali się reprezentanci Dąbrówki.
Pierwsze miejsce dla Dąbrówki

Otwarcia imprezy dokonali komendanci miejsko-gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych - Tadeusz Kordecki i Michał Myrda. Rywalizacja pomiędzy jednostkami była zacięta - jak na ważnych... meczach ligowych. Zawodnicy grali do końca i nie odpuszczali żadnego spotkania.  Atmosfera wśród kibiców i zawodników była gorąca, choć aura splatała figla, gdyż pod koniec turnieju zaczął padać deszcz.

Zawody wygrała drużyna OSP Dąbrówka, druga lokatę wywalczyli strażacy z Rudna, a trzecią ze Swarożyna. Za trzy pierwsze miejsca były medale; oprócz tego drużyna OSP Dąbrówka otrzymała puchar przechodni z rąk prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tczewie Waldemara Walejko. Komendant Miejsko-Gminny OSP w Gniewie Tadeusz Kordecki wręczył upominki sędziom biorącym udział w turnieju (Rajmundowi Góreckiemu, Andrzejowi Cejerowi, Janowi Świrbutowiczowi, Kazimierzowi Gierszewskiemu).

Na koniec prezes Waldemar Walejko podsumował cały turniej - podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania. Także sędziom, komendantowi Miejsko-Gminnemu OSP w Gniewie oraz dyrektorowi SP w Piasecznie Jarosławowi Ogonowskiemu za osobiste zaangażowanie w przygotowanie zawodów.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny: OSP Rudno, OSP Tczew/Wielki Garc, OSP Dąbrówka, OSP Subkowy, OSP Gmina Gniew I i OSP Gniew II, KP PSP Tczew, OSP Gmina Morzeszczyn, OSP Swarożyn i OSP Gręblin.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama