środa, 28 stycznia 2026 20:00
Reklama
Reklama

Sala kameralna Centrum Kultury nazwana imieniem wybitnej, tczewskiej aktorki

130 ról filmowych, w serialach i w spektaklach teatru telewizji, niezliczona ilość ról w Teatrze Rozmaitości, w Teatrze im. Słowackiego, Starego Teatru (wszystkie w Krakowie) oraz w warszawskich: Teatrze Studio, Teatrze Narodowym i Ateneum to dorobek Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej, rodowitej tczewianki. Stąd też jedna z sal w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie od 26 stycznia br. jest Jej imienia.
Sala kameralna Centrum Kultury nazwana imieniem wybitnej, tczewskiej aktorki

Autor: (JAC)

Tego dnia odsłonięto pamiątkową tablicę. Niestety, patronki – z uwagi na stan zdrowia - nie było. Specjalnie dla niej i publiczności pokazano spektakl Historia filozofii po góralsku wg ks. Józefa Tischnera, wystawiony przez Teatr Miejski w Gdyni. Nieprzypadkowo. Dyrektorem tegoż teatru jest Krzysztof Babicki. Gościnnie w Teatrze Starym w Krakowie w 1983 r. wyreżyserował dramat Pere Olova Enquista „Z życia glist”, ze znakomitymi rolami Jana Nowickiego i Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. (...)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Miłośnicy regionalnych przysmaków mogą już zapisywać datę w kalendarzu. W dniach 28 lutego – 1 marca 2026 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Smaków Regionalnych. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej wystawców, nowych smaków i wyjątkowy klimat, który przyciągnie zarówno smakoszy, jak i całe rodziny.Po sukcesie pierwszej edycji Festiwal Smaków Regionalnych powraca w jeszcze większym wydaniu. Przez dwa dni odwiedzający będą mogli spotkać lokalnych producentów z różnych regionów Polski, spróbować tradycyjnych wyrobów oraz poznać historie kryjące się za ich recepturami.Na uczestników czekać będą m.in. sery, miody, pieczywo, wędliny i wiele innych regionalnych specjałów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wydarzenie zostanie rozszerzone o nowe strefy tematyczne oraz większą przestrzeń wystawienniczą, co ma zapewnić jeszcze lepszy komfort zwiedzania i zakupów.– To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią dobrą, autentyczną kuchnię i produkty tworzone z pasją. Jedno jest pewne – nikt nie wyjdzie stąd głodny – zapowiadają organizatorzy.Festiwal Smaków Regionalnych to nie tylko okazja do zakupów, ale też do kulinarnej podróży po Polsce i spotkań z ludźmi, którzy stoją za wyjątkowymi produktami.Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą już teraz śledzić informacje organizatora w mediach społecznościowych i zaznaczyć swoją obecność na wydarzeniu, aby być na bieżąco z kolejnymi ogłoszeniami.Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.02.2026
Reklama