niedziela, 19 maja 2024 10:16
Reklama
Reklama

Kitesurfing na wiślanych falach

Mekką polskich kitesurferów jest wybrzeże Bałtyku, ale okazuje się, że odpowiednie warunki wietrzne panują także na Wiśle. Miłośnika tego widowiskowego sportu dojrzeliśmy w niedzielę, 15 kwietnia, na falach królowej polskich rzek w Tczewie.
Kitesurfing na wiślanych falach

Kitesurfing to sport wodny, który od kilku lat staje się coraz popularniejszy. Jest podobny do windsurfingu, z tym że kitesurferzy używają innej deski, a zamiast żagla mają specjalny latawiec. Widowiskowość tego sportu polega na ewolucjach wykonywanych przez zawodników, dających się „porywać” kilka metrów nad wodę przez podmuchy wiatru.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Surfer 21.04.2012 08:13
Pływanie na Wiśle do wyzwanie dla zaawansowanych zawodników. Jak dotąd tylko Daniel odważył się pływać z latawcem na tym akwenie. Szacun.

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama