poniedziałek, 8 grudnia 2025 21:15
Reklama

Ważny remont odebrany. "Łatwiej do urzędu czy szpitala"

Z końcem listopada zakończyła się rozbudowa drogi powiatowej nr 2810G Tczew-Gorzędziej-Rybaki-Gręblin (od granicy Tczewa do drogi krajowej DK 22 ) w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
Ważny remont odebrany. "Łatwiej do urzędu czy szpitala"

Projekt zakładał przebudowę istniejącej jezdni drogi powiatowej, budowę chodników, ciągów rowerowych, zatok autobusowych, skrzyżowań oraz poboczy. W ramach zadania zrealizowana została również budowa kanalizacji deszczowej ze zrzutem wód do rowu przydrożnego, a także wycinka drzew.

- Realizacja inwestycji w znacznym stopniu ułatwi dostępność mieszkańców do instytucji publicznych takich jak urząd miasta i urząd gminy, szpital, szkoły i przedszkola – mówi Marcin Stolarski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie.

W stanie poprzednim odcinek jezdni miał zmienną szerokość, która wahała się od 5,7 do 6,5m. Brak chodników i ścieżek rowerowych stwarzał nie tylko zagrożenie dla pieszych i rowerzystów, ale także dla osób kierujących pojazdami, natomiast brak wyznaczonych przejść dla pieszych zachęcał do przekraczania jezdni w miejscach, gdzie nie jest to dozwolone. Prace remontowe rozpoczęły się w drugim kwartale tego roku. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 2,5 mln zł, natomiast dofinansowanie w ramach programu – 50 proc. szacowanej kwoty. Partnerami współfinansującymi zadanie byli: Miasto Tczew oraz Gmina Tczew.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

eryk 13.12.2016 17:10
Dlaczego nie wyprostowano tego zakrętu? DLACZEGO??????

Wojtek 13.12.2016 18:10
Po pierwsze, zwiększyłoby to koszta, a po drugie, nie jest to jakieś wyjątkowo niebezpieczne miejsce. Przejeżdżam tam kilka razy dziennie od 10 lat i widziałem tam kilka kolizji i może jeden wypadek.

14.12.2016 23:55
dlatego zebys nie jechał tam 100 tylko 40 jak znaki pokazują

Reklama
Sylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plData rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00
Reklama
Reklama