poniedziałek, 8 grudnia 2025 19:40
Reklama

Policja prowadziła akcję "Piesi" oraz... "Patologie". Były mandaty

Policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny Pieszy” oraz „Patologie”. Podczas wczorajszej akcji „Bezpieczny Pieszy” funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także na kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego. W trakcie działań „Patologie” mundurowi kontrolowali miejsca gromadzenia się młodzieży oraz inne wskazane na mapie zagrożeń. Stróże prawa ukarali mandatami 40 pieszych, 22 kierowców oraz 12 osób za inne wykroczenia.
Policja prowadziła akcję "Piesi" oraz... "Patologie". Były mandaty

Wczoraj policjanci z tczewskiej komendy wspierani przez strażników miejskich oraz funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku realizowali działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy” oraz „Patologie”. Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego, dlatego nazywa się ich niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci zwracali szczególną uwagę przede wszystkim na te miejsca, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, a także miejsca o największym natężeniu ruchu pieszych oraz kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. W działaniach „Bezpieczny Pieszy” mundurowi ukarali mandatami karnymi 53 osoby, w tym 38 pieszych. Głównymi przewinieniami pieszych było przechodzenie w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

- Policjanci przypominają, że osoba przechodząca przez ulicę w odległości mniejszej niż sto metrów od przejścia dla pieszych popełnia wykroczenie - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Pamiętajmy również o obowiązku korzystania po zmroku z elementów odblaskowych, poza obszarem zabudowanym. Założony odblask zwiększa bezpieczeństwo pieszego oraz daje możliwość kierującemu samochodem szybszego go zauważenia.

Funkcjonariusze uczestniczący w działaniach „Patologie” kontrolowali miejsca wskazane na mapie zagrożeń, miejsca przebywania osób bezdomnych oraz miejsca gromadzenia się młodzieży. Jednocześnie zwracali uwagę na spożywanie alkoholu i palenie tytoniu w miejscach objętych zakazem. W tych działaniach stróże prawa wylegitymowali blisko 40 osób. Ich praca skutkowała 21 mandatami nałożonymi na osoby spożywające alkohol w miejscach niedozwolonych, zanieczyszczające miejsca publiczne, używające słów nieprzyzwoitych i niestosujących się do przepisów prawa o ruchu drogowym.

Takie działania prowadzone są cyklicznie przez funkcjonariuszy w powiecie tczewskim. W przyszłym miesiącu tczewscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W tych działaniach mundurowi będą zwracać szczególną uwagę między innymi na prawidłowe poruszanie się rowerzystów. Przypominamy, że rowerzysta nie powinien jeździć po chodniku, gdyż jest to wykroczenie. Od tej zasady istnieją jednak trzy wyjątki, które są zawarte w artykule 26 Prawa o Ruchu Drogowym. Pamiętajmy też, że przejeżdżanie rowerem przez przejścia dla pieszych jest wykroczeniem.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

25.11.2016 15:54
Pieszy problem, jeżdżący i rozmawiajcy w czasie jazdy przez tel. komórkowy i bez pasów bezpieczenstwa - a jest. ich wielu / również policjantów w radiowozach ! To też problem !!!

obserwator 24.11.2016 15:15
Bardzo dobrze że jest taka akcja,ale czy to wytłumaczy starym barnom co bezmyślnie poruszają się w miejscach niedozwolonych dla pieszych.TAKA niejedna kobieta co może ma 80 lat pcha się np. przy rondzie UM po środku ulicy na skróty do przystanku autobusowego nie myśli,że może być potrącona.A powinna za swoją głupotę doznać cierpienia bądz mandatu .Wtedy by zapamiętała ,że Tczew się zmienia i miejsca do przejścia dla pieszych są wyznaczone.

25.11.2016 10:05
Dokładnie. Przechodzą, gdzie chcą. Jeszcze rozumiem jak jakaś nieruchliwa uliczka, gdzie nic nie jeździ - obejrzy się, droga pusta - ok, nie będzie problemu, jeśli sobie przejdę. niektórym ludziom brakuje wyobraźni - na moje oko podczas gdy człowiek zrobi 3 kroki (czyli jakieś 1.5m) , samochód pokonuje dystans 6 km. Na Gdańskiej babcie z kościoła wypełzają prosto na ulicę, to nic, że tuż pod nosem mają przejścia dla pieszych. Takie religijne, szanujące swoje i bliźniego życie. Na kazaniach niech księża dadzą wszystkim staruszkom reprymendę, bo dla takich to chyba jedyny autorytet....

Reklama
Sylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plData rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00
Reklama
Reklama