niedziela, 19 maja 2024 04:36
Reklama
Reklama

Wycięli ponad 50 drzew. Na bulwarze powstanie nowa kamienica

15 listopada przy tczewskim bulwarze wycięto kilkadziesiąt drzew. Właścicielem terenu jest firma Resteks. Inwestor planuje wybudować tam nową kamienicę, a mieszkańcy pytają czy nadwiślańskie błonia nie zostaną wkrótce zabudowane.
Wycięli ponad 50 drzew. Na bulwarze powstanie nowa kamienica

Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu miasta w Tczewie, Małgorzata Mykowska, na wniosek inwestora wydano zezwolenie na wycinkę 49 topoli i 2 brzóz. W zamian za wycinkę, Resteks został zobowiązany do dokonania nasadzeń zastępczych - 50 drzew na terenie przedmiotowej nieruchomości.

Nowa inwestycja budzi kontrowersje. Mieszkańcy obawiają się, że nad bulwarem powstanie kolejne nowoczesne osiedle podobne do Bajkowego, które całkowicie zeszpeci i zasłoni piękne oblicze nadwiślańskiego miasta.

Zapytaliśmy przedstawicieli firmy co tak naprawdę tam powstanie. Jak się okazuje, wszystko zależy od tego jaki będzie wynik badań archeologicznych, ponieważ na terenie mogą znajdować się zabytkowe ruiny. Jeśli konserwator zabytków wyda zgodę, inwestor planuje wybudowanie kamienicy. Jednej, dwóch? Tego na razie nie wiadomo.  (...)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
25.11.2016 09:28
Miał być hotel będzie dupa i kamieni kupa! Bloki bloki bloki bloki bloki!!!!! Rzygam tymi blokami wciskanymi w każdą wolną przestrzeń w tym mieście!

25.11.2016 12:07
Czegoś mi w tym Tczewie brakuje, tylko nie wiem czego. Jakiś nudny się wydaje. Nie mówię tu o aquaparkach... Może bardziej rozwiniętej turystyki? Miała być fajna przystań i co. Nikt nie mówi, że nagle obok Wisły maja powstać zatoczki i kąpieliska, ale przydałoby się coś na ożywienie miasta. W innych miastach że wokół pełno starych budynków, to widać wokół nich życie, mury są jakby bardziej 'ożywione'. W Tcz kamieniczki wyglądają jakby ich jedynym 'zajęciem' było stanie i zbieranie smogu i bazgrołów kiboli, oglądanie ludzi z posępnymi minami i pijaków. Mam wrażenie, że w Tczewie żyje pełno ponuraków, którzy albo migają się od roboty, albo pracują 12h dziennie w zakładach. Marudne staruszki, wylatujące kierowcą pod koła, dziadki dziwaki zaczepiający na ulicy, pijaki i łobuzy. Janusze ulic, albo typowa menalia w BMW. Jeszcze młodzież jakoś ożywia to miasto ale to powoli zanika, jak się siedzi 8h w szkole bazgrając to, co im podyktuje z książki nauczyciel. Podajcie mi jakieś plusy tego miasta, bo popadam w depresję i przestaje widzieć jakiekolwiek zalety mieszkania tutaj.

23.11.2016 22:24
Tczew to miasto chaosu architektury i infrastruktury , czyli skansen!

Andrzej N. 23.11.2016 14:18
prezydent Burczyk to kłamca! W programie tvTetka "pytanie do prezydenta" stwierdził że ten teren został sprzedany właścicielowi hotelu który wybuduje tam hotel... A teraz Resteks wybuduje tam bloki!!!! Żenada!

23.11.2016 11:09
Ciekawe która z firm ubezpieczeniowych te obiekty ubezpieczy ???!

23.11.2016 14:20
Każda wariacie! To nie jest teren zalewowy! Czyżykowo jest niżej o1,5 metra od os. Staszica i też nie można tam ubezpieczać domów? nie wypisuj głupot!

23.11.2016 18:14
Żadna ! Tylko błazen jak ty, może tego nie wiedzieć, ale to jest teren zagrożony powodzią !!!!

23.11.2016 10:36
"Nadwiślańskie BŁONIA"-Słowotok piszącego sprawił że śmieję się w głos:)

23.11.2016 11:43
więszkość miast nad rzeczą ma błonia. Co w tym śmiesznego?

24.11.2016 10:53
Ale o co Ci chodzi chłopie, czego się ich czepiasz przecież tak się mówi? Słownik Języka Polskiego: "duża przestrzeń pokryta trawą, duże pastwisko, łąka" przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Błonia_krakowskie

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama