niedziela, 19 maja 2024 02:03
Reklama
Reklama

"Kierowca wyrzucił mnie z autobusu". Czy miał prawo?

Przywołał jak smarkacza, podniósł głos przy innych pasażerach, a na końcu wyrzucił z pojazdu na deszcz - takie zachowanie kierowcy autobusu linii nr 1 opisuje mieszkanka Tczewa, będąca w siódmym miesiącu ciąży. Okazuje się, że kobieta nie miała prawa jechać - czy to jednak usprawiedliwia zachowanie kierowcy?
"Kierowca wyrzucił mnie z autobusu". Czy miał prawo?

- Po wejściu zajęłam miejsce w tyle pojazdu. Kierowca wypatrzył mnie w lusterku i natychmiast przywołał wywołując ciekawość innych pasażerów - mówi kobieta. - Chciał dowiedzieć się dlaczego po wejściu nie skasowałam biletu i czy aby nie jadę na gapę. Odpowiedziałam, że mam legitymację na niepełnosprawne dziecko, która upoważnia mnie do podróżowania także wtedy, gdy jadę sama. Usłyszałam, że to nieprawda oraz że mam wyjść z autobusu, bo nie mam biletu. Na nic zdały się tłumaczenia i wyjaśnienia. Kierowca zaczął podnosić głos, wypraszać mnie, w końcu wyszłam na deszcz i czekałam na następny.

Do zdarzenia miało dojść 20 października ok. godz. 17.00 na tczewskim dworcu. Kobieta zapewnia, że legitymacja, a tym bardziej ulga na przejazd nigdy nie zostały podważone przez kontrolerów, gdy jednak zadzwoniliśmy do siedziby tczewskiego przewoźnika poinformowano nas, że zgodnie z regulaminem bezpłatny przejazd przysługuje niepełnosprawnemu dziecku oraz ewentualnie towarzyszącemu mu opiekunowi. Nie ma szans, by autobusem za darmo podróżował wyłącznie opiekun. (...)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
21.11.2016 10:58
I słusznie, jesli uprawnienia dotyczą opiekuna wraz z podopiecznym, to na jakiej podstawie ma ta pani mieć przywileje ???!

21.11.2016 14:44
No jak jej sie nie nalezy to sie nie nalezy. Ale są inne sposoby, normalny człowiek upomniał by ją i uprzedził ze następnym razem już za darmo nie pojedzie. Nie krzyczy sie, nie wyrzuca sie na deszcz nikogo tym bardziej w wysokiej ciąży . Jako naród brakuje mam kultury , bezczelność w bankach pocztach sklepach autobusach, duzo łatwiej jest być uprzejmym, pomocnym. Brakuje nam uśmiechu i zwykłej ludzkiej życzliwości a jeżeli to za dużo to chociaż zdobądzmy się na to żeby czasami po prostu machnąć na coś ręką tak po prostu

21.11.2016 10:25
Nie wszyscy kierowcy są tacy.Bywają też mili i dobrze jeżdżący.Jednostka trafi się wszędzie i psuje opinie innym.

Andrzej N. 21.11.2016 09:13
Tczew ma najgorsza komunikację w Polsce gdzie poziom jakości porównać można do pochodzenia autobusów meteora - Białorusi!

21.11.2016 16:56
Identyczne autobusy jeżdżą na Ukrainie. To właśnie w tym kraju jeżdżą poniemieckie trupy jak nasze many nl202, "nówki" typu Maz 103 (jak u nas) i różne inne ziuty, kamazy, bogdany. Tczewska komunikacja jest taką namiastką Ukrainy.

la la laaa 21.11.2016 18:58
Halo jak się nie podoba to proszę iść pieszo. Ja nie narzekam a naprawdę często jeżdżę miejska komunikacją Tczewską

21.11.2016 20:05
A co ma wspolnego niekulturalny kierowca z marką autobusow? Czyżby znowy 201 sie nudził hihihi

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama