niedziela, 19 maja 2024 01:21
Reklama
Reklama

Kasa wyrzucona w błoto? Droga w Tczewie po... równaniu

Dziura na dziurze, a w nich woda sięgająca nawet 20 cm głębokości - ul. Świętopełka w Tczewie wygląda jakby od lat nikt nie interesował się jej stanem. Problem w tym, że w ramach bieżącego utrzymania dróg równano ją... trzy tygodnie temu.
Kasa wyrzucona w błoto? Droga w Tczewie po... równaniu

Cierpliwość mieszkańców powoli się kończy - zawiadamiają o problemie redakcję, a na potwierdzenie miarką odmierzają głębokość większych ulicznych kałuż. Tu 10, tu 13, a tam 20 cm. Jak przejść suchą stopą?

- Jeżeli tak ma wyglądać równanie, to niech następnym razem firma się nie kłopocze, sami łopatami zrobimy to lepiej - mówi Sebastian Linda. - W ubiegłym roku dostaliśmy na facebooku zapewnienie od prezydenta miasta, że ulica zostanie wyłożona płytami jumbo. Zamiast tego znów ograniczono się do doraźnych prac, które mówiąc wprost, przestały nas zadowalać. Przypominam, że mieszkamy w mieście, a nie na wsi.

Kłopoty potęguje deszczowa aura, która jesienią i wiosną w miarę przejezdną drogę zamienia w kleistą maź, co odczuć można po jednym, dłuższym spacerze. Ale latem jest niewiele lepiej - mówią mieszkańcy - gdy po przejechaniu auta, w górę wzbijają się tumany kurzu. Póki co Miejski Zarząd Dróg nie ma w planach generalnego remontu ul. Świętopełka, a kierownikowi o obietnicach położenia płyt nic nie wiadomo. (...)

 

 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
16.11.2016 19:05
Przemysława II albo Targową.

16.11.2016 13:15
buahahaha :) pozdrowienia dla wszystkich ze Świętopelka. Kupcie sobie myjnie. Wyjdzie was taniej

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama