niedziela, 19 maja 2024 02:45
Reklama
Reklama

Zdrowy świerk poszedł „pod topór”. Mieszkańcy oburzeni

- Wycięli najładniejszą choinkę w okolicy – skarży się przez telefon starsza pani. – Jak mogli to zrobić? Z placyku przy ul. Kościuszki w Tczewie w ub. sobotę zniknął okazały świerk srebrny. Opodal jest budynek byłego starostwa. Okazałe drzewo rosło tam od lat.
Zdrowy świerk poszedł „pod topór”. Mieszkańcy oburzeni

To nie był odosobniony sygnał, bo w poniedziałek w tej samej sprawie przyszedł do redakcji tczewianin, świadek wycinki. Jak wynika z jego relacji, mieszkańcy, którzy obserwowali usuwanie drzewa, byli tym faktem mocno zdziwieni. 

- To był okazały, zdrowy świerk – mówi mieszkaniec. – Wystarczy spojrzeć na pniak. Żadnych przebarwień. Tu schronienie znajdowały ptaki. Widząc wycinkę, źle się poczułem. Jakbym tracił kogoś bliskiego. Sam na działce mam dwa świerki.

Co na to w Urzędzie Miejskim?
- W lipcu właściciel prywatnego terenu wystąpił do nas o zgodę na wycinkę drzewa i ją otrzymał –wyjaśnia Janusz Landowski z Wydziału Spraw Komunalnych UM. - Drzewo było pochylone w stronę budynku, a bryła korzeniowa wystawała powyżej gruntu. Zachodziła obawa, że drzewo może przewrócić się na budynek. Z tego względu, z uwagi na bezpieczeństwo, nie mogliśmy dać  odmownej decyzji.

Świerk był wysoki i przechylony, ale np. po przeciwnej stronie ulicy też są – co prawda mniejsze –dwa pochylone drzewa. Idąc ul. J. Dąbrowskiego w stronę urzędu, kolejne dwa drzewa…  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
12.11.2016 13:54
Pytamy , jak mogliscie to zrobić ???????

10.11.2016 14:52
gdzie zdjęcie jak był ?

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama