sobota, 18 maja 2024 23:21
Reklama
Reklama

Nie chce, być pochowany z ojczymem. Ale jest jeden problem

W 1992 r. Wiesław Znaniecki wykupił kwaterę na cmentarzu komunalnym w Tczewie. W lutym br. do wcześniej pochowanej matki mieszkańca dołączono także ciało jej męża, dla Wiesława Znanieckiego - ojczyma, z którym nie utrzymywał zażyłych stosunków. Mężczyzna nazywa to co się stało skandalem, bo według niego ojczym przez lata nie interesował się ani schorowaną żoną ani jej nagrobkiem. Problem w tym, że w dokumentach widnieje jako założyciel grobu. Administracja cmentarza nie widzi w tym przypadku podstaw do interwencji. 
Nie chce, być pochowany z ojczymem. Ale jest jeden problem

W lutym br. wbrew woli Wiesława Znanieckiego do grobu złożono ciało jego ojczyma, z którym tczewianin – mówiąc delikatnie - nie utrzymywał stałych kontaktów. Pogrzeb omal nie zakończył się awanturą. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

– Jak zobaczyłem, że wkładają go do grobu mojej matki, chciałem wszystko wstrzymać i dzwonić na policję – mówi Wiesław Znaniecki. - Interweniowaliśmy w administracji. Powiedzieli, że nic nie wskóramy, bo mąż ma prawo leżeć przy żonie.

Nie utrzymywał kontaktów?

Według relacji mieszkańca w ostatnich latach życia, mąż nie interesował się kobietą, nawet wtedy, gdy zapadła na ciężką chorobę.

- Nie utrzymywał z nią żadnych kontaktów, nie odwiedzał w Kocborowie, gdzie spędziła trzy ostatnie lata życia walcząc z alzheimerem. Gdy zmarła w 1992 r. nie wiedział nawet, że odbył się pogrzeb. Po jej śmierci, nigdy nie widywałem go na cmentarzu. Z żoną nie tylko zajęliśmy się pogrzebem, ale doglądaliśmy pomnika przez dwadzieścia lat, a gdy pojawiła się na nim informacja, że skończył się termin użytkowania, zapłaciliśmy 324 zł przedłużając termin do 2032 r. Osoba zarządzająca cmentarzem oświadczyła, że jestem dysponentem grobu i nikt bez mojej zgody nie może być w nim pochowany. Nie ukrywam, że w przyszłości chcieliśmy z żoną spocząć w tym miejscu.

Ewidentna wina zarządcy cmentarza? Nie do końca. Zamieszanie z cmentarną kwaterą potęguje fakt, że Wiesław Znaniecki z żoną popełnili w 1992 r. formalny błąd, którego konsekwencje obijają się czkawką po latach. (...)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
. 29.10.2016 20:42
Co obchodzi administratora cmentarza kto ma spocząć w grobie rodzinnym o tym decyduje rodzina więc obecnie ludzi nastawiono przeciwko administratorowi cmentarza .Uwaga TVN zrobiła pranie mózgów tczewiakom ,a Ci uwierzyli w sensacje.Będąc administratorem cmentarza komunalnego to przeciwko TVN wytoczył bym proces za zniesławienie na całą Polskę.Dobrze powiedział przed kamerami ,że nikogo nie będzie przepraszał bo nie ma powodu. Aferę zrobiła konkurencja, która żądna sensacji w tej kwestii.SZKODA ,że wdowa dała się wciągnąć w taką aferkę.

28.10.2016 10:30
Proszę o Ciszę nad Grobami.(redakcję również)

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama