niedziela, 1 lutego 2026 09:51
Reklama
Reklama

Zdjęto 300 tys. z ważnej inwestycji, bo... ominęła dwie posesje

W 2017 r. będzie przeprowadzana inwentaryzacja wszystkich sieci ściekowych, tzn. zarówno kanalizacji sanitarnej, jak i deszczowej w samym mieście Gniew  i w poszczególnych miejscowościach. Pozwoli to na stwierdzenie stanu faktycznego, w tym na wychwycenie posesji, które nie są wpięte do sieci lub ją omijają. To wyraźny sygnał do mieszkańców, by uporządkować tę kwestię.  
Zdjęto 300 tys. z ważnej inwestycji, bo... ominęła dwie posesje

O konieczności inwentaryzacji sieci sanitarnej mówiono podczas wrześniowej sesji Rady Miasta i Gminy Gniew. Podjęto uchwałę o zdjęciu 300 tys. zł z planowanej inwestycji sanitarnej w ul. Mieszka I. Z odczytanego przez burmistrz Marię Gurzyńską-Taraszkiewicz oświadczenia projektantów wynikało, że ta ulica „... nie wymaga projektowania kanalizacji sanitarnej. Wszystkie posesje odprowadzają ścieki sanitarne za pomocą indywidualnych systemów pompowych do istniejącej kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej zlokalizowanej w ul. Mieszka I w Gniewie. Wobec powyższego realizacja zadania sieć kanalizacji sanitarnej w ul. Mieszka I jest bezzasadna”. Wywołało to ożywioną dyskusję. 

- Informacje, które podała pani burmistrz są sprzeczne z tymi, które ja posiadam – mówił radny Grzegorz Wasielewski. - Rozmawiałem krótko przed sesją z mieszkańcami. Należałoby sprawdzić czy te podłączenia są wpięte do kanalizacji sanitarnej prowadzącej do oczyszczalni ścieków, czy do sieci burzowej prowadzącej do rzeki Wierzycy.

Zdaniem radnego, dwie posesje nie są podłączone do kanalizacji, więc zastanawiające jest wpisanie wcześniej do budżetu inwestycji rzędu 300 tys. zł bez sprawdzania czy ktoś jej potrzebuje, czy nie. Miał rację. (...)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

!!! 19.10.2016 09:56
Są jeszcze miejscowości w gminie Gniew gdzie wg nie ma sieci wodociągowej. Niech nad tym się zastanawia...

18.10.2016 18:41
I w Gniewie znowu dym ?

Reklama
Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Festiwal Smaków Regionalnych wraca! Druga edycja już na przełomie lutego i marca 2026 Miłośnicy regionalnych przysmaków mogą już zapisywać datę w kalendarzu. W dniach 28 lutego – 1 marca 2026 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Smaków Regionalnych. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej wystawców, nowych smaków i wyjątkowy klimat, który przyciągnie zarówno smakoszy, jak i całe rodziny.Po sukcesie pierwszej edycji Festiwal Smaków Regionalnych powraca w jeszcze większym wydaniu. Przez dwa dni odwiedzający będą mogli spotkać lokalnych producentów z różnych regionów Polski, spróbować tradycyjnych wyrobów oraz poznać historie kryjące się za ich recepturami.Na uczestników czekać będą m.in. sery, miody, pieczywo, wędliny i wiele innych regionalnych specjałów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wydarzenie zostanie rozszerzone o nowe strefy tematyczne oraz większą przestrzeń wystawienniczą, co ma zapewnić jeszcze lepszy komfort zwiedzania i zakupów.– To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią dobrą, autentyczną kuchnię i produkty tworzone z pasją. Jedno jest pewne – nikt nie wyjdzie stąd głodny – zapowiadają organizatorzy.Festiwal Smaków Regionalnych to nie tylko okazja do zakupów, ale też do kulinarnej podróży po Polsce i spotkań z ludźmi, którzy stoją za wyjątkowymi produktami.Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą już teraz śledzić informacje organizatora w mediach społecznościowych i zaznaczyć swoją obecność na wydarzeniu, aby być na bieżąco z kolejnymi ogłoszeniami.Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.02.2026
Reklama