sobota, 13 grudnia 2025 09:19
Reklama

Osy pożądliły dzieci pod szkołą. Interweniowało pogotowie oraz straż

W ub. piątek, 28 września, czytelnik naszej gazety zawiadomił redakcję, że w okolicy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 Tczewie doszło do dotkliwego pożądlenia dzieci przez osy.  Wg jego relacji, sytuacja była na tyle groźna, że jedno dziecko było poważnie porażone jadem. 
Osy pożądliły dzieci pod szkołą. Interweniowało pogotowie oraz straż

Przed południem 28 września chłopiec i dziewczynka zgłosili szkolnej pielęgniarce, że zostały zranione prze osy. Pielęgniarka o zdarzeniu poinformowała dyrektora szkoły, a ten zawiadomił Państwową Straż Pożarną w Tczewie.

- Zastęp JRG interweniował o godz. 11 - mówi st. kpt. Zbigniew Rzepka, zastępca komendanta powiatowego PSP w Tczewie. – Zostało usunięte gniazdo znajdujące się w ziemi przy schodach do szkoły, a dodatkowo miejsce zostało spryskane preparatem owadobójczym, co skutecznie powinno odstraszyć osy przed powrotem. W dniu akcji 8-letniemu chłopcu pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Dodatkowo wydaliśmy zalecenie, by wyłączyć schody z użytkowania przez uczniów i rodziców.

Nie potwierdziła się – na szczęście - informacja przekazana przez mieszkańca, że dzieci musiały być hospitalizowane.(...)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama