niedziela, 19 maja 2024 03:11
Reklama
Reklama

Chcieli remontu gminnej drogi, teraz tego żałują

Miała być równa droga i komfortowa jazda, jest wszędobylski pył i kurz. Tak ostatnie remonty opisują mieszkańcy podgniewskiej Półwsi.
Chcieli remontu gminnej drogi, teraz tego żałują

Na wyrównanie kolein czekali długo i w końcu się doczekali, jednak nie o taki efekt prac im chodziło. Na początku ubiegłego tygodnia na zlecenie urzędu wyrównano 360-metrowy fragment drogi prowadzącej od krajowej "jedynki" w kierunku miejscowości Półwieś. Od tego momentu mieszkańcy przestali otwierać okna.

- Drogę wyrównano gruzem, jednak zamiast kawałków wysypano cegłę zmieloną w drobny mak - skarży się jeden z właścicieli. - Po przejechaniu auta w powietrze wzbijają się tumany kurzu. Przyznaję, że inaczej wyobrażałem sobie naprawę tej drogi.

Gmina problem dostrzega, sama wysłała do mieszkańców wóz OSP, który zrosił wyschniętą na wiór mączkę. Okazuje się, że na drodze uzyskania satysfakcjonujących efektów stanęły ograniczone środki finansowe. (...)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama