niedziela, 19 maja 2024 08:26
Reklama
Reklama

Setne urodziny mieszkanki Gogolewa!

Pani Marta Kossecka, rod. Chmielecka, mieszkanka  Gogolewa, 20 sierpnia br. obchodziła setne urodziny. Otoczona kochającymi dziećmi i wnukami cieszy się z każdego dnia. Jubilatka wychowała 4 synów, doczekała się 13 wnuków oraz 21 prawnuków.
Setne urodziny mieszkanki Gogolewa!

Jubilatka całe życie ciężko pracowała, jeszcze 3 lata temu była w pełni sprawna, ale z roku na rok sił ubywa. Zapytana o receptę na długie życie twierdzi, że jest nią ciężka praca i unikanie słodyczy.

Warto wspomnieć, że wnuk brata pani Marty, Franciszek Chmielecki fascynuje się genealogią rodziny. Wydał książkę pt. „Chmieleccy z Pomorza. Przyczynek do historii Rodu” opisującą dzieje rodu sięgającą XVII wieku. Pani Marta jest dumna ze swojej licznej rodziny.

Z okazji uroczystości jubilatkę odwiedziła burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska z kierownikiem ROB Barbarą Rus z serdecznymi życzeniami i koszem kwiatów. W otoczeniu licznej rodziny przy torcie, wspominano minione lata.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama