niedziela, 19 maja 2024 07:56
Reklama
Reklama

Rozkopany Gniew - trwa rewitalizacja starówki

Cały czas są spore utrudnienia w ruchu pojazdów na starym mieście w Gniewie z uwagi na wykonywane prace na tzw. poziomie –1. Kładziona jest nowa sieć wodno-kanalizacyjna. Rewitalizacja starówki w Gniewie ma kosztować  6,9 mln zł. Zasadnicze prace  obejmą ul. Piłsudskiego i ul. Sobieskiego oraz teren Starego Rynku.
Rozkopany Gniew - trwa rewitalizacja starówki

Tymczasem całkowicie rozebrano budynek przy ul. Sobieskiego 13. Praktycznie została wielka dziura w ziemi. Wcześniej kupnem tego obiektu zainteresowany był jeden z gniewskich przedsiębiorców, Wiesław Ślizewski. Uważał, że obiekt jest do uratowania, mimo zdewastowanego wnętrza i pęknięć na ścianie. W planach miasta na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i ul. 27 stycznia jest budowa ronda. By mogło ono powstać, potrzebne jest wykorzystanie fragmentu posesji ul. Sobieskiego 13. Pozostała część działki zostanie wystawiona do przetargu.  

Cały czas rozkopany jest pl. Grunwaldzki na dwóch pierzejach – południowej i wschodniej. Ul. Kościelna już jest “zasypana”. Prowadzone są roboty na ul. Piłsudskiego. Największą atrakcją turystyczną w Gniewie jest zamek, który tylko w 2014 r. odwiedziło 68 095 osób. Mimo że w mieście jest wiele innych ciekawych miejsc, w tym kamienice na pl. Grunwaldzkim z unikatowymi dachami mansardowymi czy kościół św. Mikołaja (po pracach archelogicznych na nowo kładziona jest posadzka), to cieszyły się one mniejszym zainteresowaniem przyjezdnych. A już na pewno zwracali uwagę na zaniedbania.

Na najbliższej sierpniowej sesji Rady Miejskiej w Gniewie ma być podjęta uchwała w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji miasta Gniew. (...)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
21.08.2016 09:17
barbarzyństwo w biały dzień! taki budynek rozebrany.. najpierw chciał ratować ten budynek a teraz co? rozmyślił się?

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama