sobota, 4 kwietnia 2026 04:31
Reklama

Rozdawali ulotki, by przestrzec kierowców i pieszych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują wakacyjną akcję "Bezpieczny piątek" prowadzoną w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!". W ostatni weekend apelowali także kierowców i pieszych z powiatu tczewskiego o zachowanie przepisów na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych. Kontrole prowadzi Policja i Straż Ochrony Kolei.
Rozdawali ulotki, by przestrzec kierowców i pieszych

12 sierpnia akcja odbyła się na przejazdach i „dzikich przejściach” m.in. w: Dąbrowie Górniczej, Ełku, Gliwicach, Pelplinie, Subkowach oraz Tczewie.

- Podczas kontroli, pouczeń i rozmów - do kierowców i pieszych trafiły ulotki, informujące o właściwym zachowaniu na terenach kolejowych – mówi Ewa Symonowicz-Ginter z zespołu prasowego Biuro Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Działania przypominają, że obowiązkiem jest postępowanie zgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem - to ono gwarantuje bezpieczeństwo na przejazdach i przy poruszaniu się na terenach kolejowych.

Aż 98% wypadków na przejazdach kolejowo - drogowych to skutek łamania przepisów, ignorowania znaków drogowych i sygnalizacji przejazdowej, a nawet omijania rogatek. W lipcu tego roku doszło do 13 zdarzeń, w których 5 osób zostało rannych a 2 zginęły. W tym samym miesiącu zeszłego roku zdarzeń było 21, rannych 8 osób i 12 zabitych. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Mama na obrotach w nowym programie „Niezły bajzel” – stand-up Mama na obrotach w nowym programie „Niezły bajzel” – stand-up Mama Na Obrotach wraz z życiową metamorfozą ogłasza nowy trzeci program stand-up pt. "Niezły Bajzel", z którym odwiedzi całą Polskę!  "Moje życie jest naprawdę na obrotach, a w głowie kłębią się dziesiątki różnych przezabawnych wspomnień i pomysłów. Początkowo w tym programie chciałam się skupić na moim Starym, ale historii jest tyle, że wyszedł... Niezły bajzel. Spodziewajcie się turbo dużej dawki śmiechu!" - przekazuje stand-uperka, która na scenę wkroczyła w 2023 roku podbijając internet śmiesznymi filmikami. Życie to nie bajka, tylko niekończący się kabaret. Zakupy kończą się pontonem w salonie, w kolejce do lekarza zdążysz poznać pół miasta, a rodzinne rady bywają tak "mądre", że lepiej ich nie sprawdzać w praktyce."Niezły Bajzel" to ponad godzina niepowtarzalnego humoru, energii i szczerości, w której codzienny bałagan zamienia się w najlepszą terapię śmiechem. To wszystko w stylu, który publiczność Matki Na Obrotach kocha najbardziej - prawdziwie, głośno i bez filtra! Uwaga: po tym występie możesz już nigdy nie spojrzeć tak samo na zakupy, lekarza... ani na własnego starego i szwagra.Wstęp na występy dla osób pełnoletnich lub powyżej 15 lat z obecnością rodzina/opiekuna.Osoby poniżej 15 roku życia nie będą wpuszczane. Podczas występu padają wulgaryzmy.Obowiązuje całkowity zakaz nagrywania wideo i robienia zdjęć.  Mama na obrotach w nowym programie „Niezły bajzel” – stand-up16 kwietnia 2026 godz. 19.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 98 zł + opłata serwisowa dostępne TYLKO na kupbilecik.plData rozpoczęcia wydarzenia: 16.04.2026 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 16.04.2026 21:00
Reklama
Reklama