niedziela, 19 maja 2024 08:41
Reklama
Reklama

Gmina wyemitowała obligacje komunalne. Będą spłacać do 2022 r.

W marcu br. gniewscy radni podjęli uchwałę w sprawie emisji obligacji komunalnych - 580 sztuk o wartości nominalnej 10 tys. zł każda, na łączną kwotę 5,8 mln zł. Pieniądze są niezbędne na wsparcie gminnych inwestycji, a tych brakuje w budżecie z dochodów własnych.
Gmina wyemitowała obligacje komunalne. Będą spłacać do 2022 r.

Gniew nie jest wyjątkiem. Obligacje komunalne są dobrym sposobem na pozyskanie dodatkowych środków finansowych dla samorządów. Pozyskane w ten sposób pieniądze są często wykorzystywane jako wkład w inwestycję współfinansowaną ze środków europejskich, albo spłatę zaległych zobowiązań. Obligacje są lepsze od kredytów, które wymagają dodatkowych zabezpieczeń, np. w formie majątku. Tak było w przypadku Starostwa Powiatowego w Tczewie, gdy zabezpieczeniem kredytu na rozbudowę szpitala był tzw. biały domek, budynek szpitala rehabilitacyjnego przy ul. 1 Maja, ZOL w Gniewie, spalarnia odpadów oraz ... siedziba starostwa i szpitalne akcje. W sprawie emisji obligacji Gniew wysłał zapytanie ofertowe do kilku banków.

- Do przetargu przystapił bank PKO BP – mówi Maria Olszewska, skarnik miasta i gminy Gniew. – Mamy płynność finansową i nie ma zagrożeń. Przedtem uzyskaliśmy pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku. (...)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama