wtorek, 21 maja 2024 08:02
Reklama
Reklama

Coś ruszało się pod drzewem. W Parku Miejskim znaleźli... żółwia

W poniedziałek, na terenie Parku Miejskiego w Tczewie miała miejsce niecodzienna sytuacja. Podczas rodzinnego spaceru zaskoczone dzieci znalazły żółwia. Zwierzak jest już bezpieczny.
Coś ruszało się pod drzewem. W Parku Miejskim znaleźli... żółwia

Po południu Daria Brożek, Maja, Karolina i Jakub Kolbek wraz z rodzicami udali się na spacer do Parku Miejskiego. Po jakimś czasie dostrzegli, że dziwne stworzenie czołga się pomiędzy drzewami. W parku zawsze spotyka się ptaki, psy, koty czy wiewiórki, ale to zwierze swoim ruchem wskazywało na coś zdecydowanie innego. Zaciekawiona rodzinka podeszła ostrożnie do zwierzęcia. Okazało się, że był to... żółw. Miał ok. 25 cm długości i poruszał się z zawrotną – jak na żółwia - prędkością. Z uporem brodził do przodu, nie zważając na chwasty, nawet pokrzywy.

Czy znowu ktoś porzucił zwierzę czy może komuś uciekł? Znalazcy zastanawiali się, co z nim począć. Niestety, w Tczewie nie ma służby, która zareaguje w podobnym przypadku. Ojciec rodziny przypomniał sobie, że widział żółwie w oczku wodnym stacji ZWiK w parku. (...)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
maciej 24.02.2017 10:54
cool story bro

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama