niedziela, 19 maja 2024 17:48
Reklama
Reklama

Radni apelują, widzowie manifestują – w obronie TV Trwam

TCZEW. „Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji narusza zasadę pluralizmu w mediach oraz równości wobec prawa” – uznała większość tczewskich radnych, którzy zaprotestowali przeciwko nie przyznaniu TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej, z petycją w obronie medium o. Rydzyka, pojawiła się także kilkuosobowa grupa mieszkańców.
Radni apelują, widzowie manifestują – w obronie TV Trwam
„Trwajmy przy Bogu i Ojczyźnie. Radni! Odwagi! Wyborcy są z wami” oraz „TV Trwam służy nam” – takie hasła trzymali członkowie samodzielnej grupy obywatelskiej XVIII Batalion Moherowych Beretów w Tczewie.
- Sytuacja demokracji w naszym kraju jest nieciekawa. Uważamy, że jest najwyższy czas, aby podjąć inicjatywę obywatelską, ponieważ decyzja o nie przyznaniu TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym jest dyskryminująca – powiedział nam przedstawiciel grupy Jan Kruszyński. - Ma miejsce ograniczanie wolności słowa. Oczekujemy, że radni, jako nasi przedstawiciele, również wyrażą swój sprzeciw.
Kruszyński wręczył przewodniczącemu Rady Miejskiej Mirosławowi Augustynowi podpisaną przez 106 mieszkańców petycję. Ponadto, około 2 tys. mieszkańców Tczewa miało samodzielnie wysłać listu protestacyjne do KRRiT. Zdaniem protestujących Decyzję KRRiT szczególnie boleśnie odczuje starsze pokolenie nie mające dostępu do telewizji, której program jest komunikatywny, nie przenosi agresywnych emocji, dociera z ważną informacją bez nachalnej reklamy.  
Apel o zmianę decyzji KRRiT – w „solidarności z mieszkańcami” – przygotował także przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Zenon Żynda. Dokument został dostarczony wszystkim radnym. Podpisała go większość rajców, ze wszystkich klubów, choć dziennikarze nie otrzymali imiennej listy. Apel przyjęto, ale nie w formie głosowanej uchwały. Stanowisko tczewskich radnych zostanie teraz wysłane do Warszawy.
- Naszym zamysłem nie było wprowadzenie tego apelu pod obrady Rady Miejskiej jako uchwały - wyjaśnił radny Żynda. - Został przyjęty na początku, a nie na końcu jak to było w planach, z powodu przybycia mieszkańców z podobną petycją. To są dwie różne inicjatywy na ten sam temat. Kto z radnych chciał, ten podpisał. Uzgodniliśmy, że nie będziemy podawać liczby radnych, którzy to zrobili.                
W apelu czytamy: „Rada Miejska w Tczewie wraz z mieszkańcami, wspierając głos innych samorządów w Polsce oraz innych instytucji, organizacji, środowisk, wyrażają stanowczy protest w związku z nieprzyznaniem TV Trwam miejsca na przygotowanym multipleksie cyfrowym, co umożliwiłoby w przyszłości nadawanie programu w technologii cyfrowej. Stanowczo protestujemy przeciwko wykluczaniu przez KRRiT w procesie koncesyjnym stacji o charakterze religijnym odbierając jej tym samym możliwość rozwoju (…). KRRiT narusza zasadę pluralizmu w mediach oraz równości wobec prawa (…). Wielu mieszkańców naszego miasta jest przekonanych, że KRRiT zastosowała wobec TV Trwam niesprawiedliwe i dyskryminujące kryteria (…).”


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZA TRWAM 06.04.2012 10:37
Katolicy powinni całkowicie w ramach protestu przestać płacić abonament, to szybciutko Tusk z Dworakiem by wymiękli

komentarz był !? 06.04.2012 09:53
komentarza nie ma !? - Cenzura !!!?

wolne slowo 04.04.2012 20:05
komentarz ; brak - Cenzura !

xx 01.04.2012 16:45
macie co chcieliscie Gdyby PIS rzadził to na pewno nie daliby miejsca na multypleksie dla stacji lewicowej i oni mowia o wolnosci słowa Popieram decyzje KRRiT

wynurzony 05.02.2014 15:08
a kto lwicy lewicy zabrania opluwać chrześcijańskie wartości Polaków. Zgadnij "Kotku" kto powiedział "cieszcie się i radujcie gdy ludzie wam urągają"

kociewiak UK 01.04.2012 10:09
PATOLOGIA wzieli by sie do roboty radni nieporadni niedlugo wybory powodzenia zycze leniuchy z urzedu

artur 30.03.2012 09:55
wolność słowa i Kodeks karny XVIII Batalion Moherowych Beretów ma rację o ograniczeniu wolności słowa w Polsce.Haniebny jest art.196 Kodeksu karnego o uczuciach,ścigany z urzędu i na dwa lata można trafić pod opieką kapelana więziennego.Art.196 ogranicza wolność dyskusji teologicznej i krytykę literacką.

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama