wtorek, 7 kwietnia 2026 09:37
Reklama

Za nami wybory. PiS bierze wszystko? Wynik w rękach KORWiN!

Według sondażowego badania IPSOS wybory do Sejmu RP wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 37,7 proc. Wiele wskazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego będzie rządzić samodzielnie. Prognozowany podział daje im 232 mandaty. Wiele zależy od ostatecznego wyniku partii KORWiN, która na chwilę obecną jest minimalnie pod progiem wyborczym (5 proc.) Jeśli jej reprezentanci jednak wejdą do Sejmu PiS będzie musiał szukać koalicjanta. Frekwencja wg IPSOS wyniosła 51 proc.
Za nami wybory. PiS bierze wszystko? Wynik w rękach KORWiN!

Kolejne miejsca w wyborach parlamentarnych zajęli:

- Platforma Obywatelska: 23,6 proc. (137 mandatów),
- Kukiz’15: 8,7 proc. (42),
- .Nowoczesna: 7,7 proc. (30),
- PSL: 5,2 proc. (18),

Poza parlamentem:

- Zjednoczona Lewica: 7,5 proc. (koalicja),
- KORWiN: 4,9 proc.,
- Partia Razem: 3,9 proc.

W powiecie tczewskim na godz. 17.00 wydano 30515 kart do głosowania co dawało frekwencję na poziomie 34,9 proc. 

Trwa oczekiwanie na oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej. Wraz z ich opublikowaniem dowiemy się czy powiat tczewski będzie miał swoich przedstawicieli w Sejmie. 

Na Pomorzu najprawdopodobniej zwycięstwo odniosło PO z 33 proc. poparciem. PiS otrzymało ok. 30% głosów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

27.10.2015 10:35
[quote] myslisz ze ciemny lud to kupi?i tu sie mylisz,wyborcy was rozlicza. [/quote]

27.10.2015 10:34
myslisz ze ciemny lud to kupi?i tu sie mylisz,wyborcy was rozlicza.

PiS Tczew 27.10.2015 07:30
Dziękujemy wszystkim Wyborcom, którzy wzięli udział w głosowaniu. Szczególnie dziękujemy tym, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość i przez to dali nam zwycięstwo. Jest ono naszym zobowiązaniem do przeprowadzenia zapowiadanych zmian. Nie jest to zadanie łatwe, ale wierzymy, że podołamy wyzwaniom i zmienimy Polskę, czyniąc ją przyjazną wszystkim Polakom.

Reklama
Mama na obrotach w nowym programie „Niezły bajzel” – stand-up Mama na obrotach w nowym programie „Niezły bajzel” – stand-up Mama Na Obrotach wraz z życiową metamorfozą ogłasza nowy trzeci program stand-up pt. "Niezły Bajzel", z którym odwiedzi całą Polskę!  "Moje życie jest naprawdę na obrotach, a w głowie kłębią się dziesiątki różnych przezabawnych wspomnień i pomysłów. Początkowo w tym programie chciałam się skupić na moim Starym, ale historii jest tyle, że wyszedł... Niezły bajzel. Spodziewajcie się turbo dużej dawki śmiechu!" - przekazuje stand-uperka, która na scenę wkroczyła w 2023 roku podbijając internet śmiesznymi filmikami. Życie to nie bajka, tylko niekończący się kabaret. Zakupy kończą się pontonem w salonie, w kolejce do lekarza zdążysz poznać pół miasta, a rodzinne rady bywają tak "mądre", że lepiej ich nie sprawdzać w praktyce."Niezły Bajzel" to ponad godzina niepowtarzalnego humoru, energii i szczerości, w której codzienny bałagan zamienia się w najlepszą terapię śmiechem. To wszystko w stylu, który publiczność Matki Na Obrotach kocha najbardziej - prawdziwie, głośno i bez filtra! Uwaga: po tym występie możesz już nigdy nie spojrzeć tak samo na zakupy, lekarza... ani na własnego starego i szwagra.Wstęp na występy dla osób pełnoletnich lub powyżej 15 lat z obecnością rodzina/opiekuna.Osoby poniżej 15 roku życia nie będą wpuszczane. Podczas występu padają wulgaryzmy.Obowiązuje całkowity zakaz nagrywania wideo i robienia zdjęć.  Mama na obrotach w nowym programie „Niezły bajzel” – stand-up16 kwietnia 2026 godz. 19.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 98 zł + opłata serwisowa dostępne TYLKO na kupbilecik.plData rozpoczęcia wydarzenia: 16.04.2026 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 16.04.2026 21:00
Reklama
Reklama