piątek, 17 maja 2024 09:37
Reklama
Reklama

Akt notarialny podpisany... Działka pod sąd sprzedana!

Podpisany został akt notarialny dotyczący sprzedaży nieruchomości pod przyszły Sąd Rejonowy w Tczewie. 23 września dokument podpisali: prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, reprezentujący gminę miejską Tczew oraz Marian Pieńczewski, dyrektor Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, reprezentujący Skarb Państwa.
Akt notarialny podpisany... Działka pod sąd sprzedana!

- Prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku będzie gotowy projekt nowego obiektu sądu przy al. Zwycięstwa – powiedział  prezydent Mirosław Pobłocki. – Ta transakcja kończy wieloletnie zabiegi o nową, godną siedzibę sądu w Tczewie. Dzięki temu wzrasta rola Tczewa jako silnego ośrodka w naszej części województwa.

Uchwałę dotyczącą przekazania na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości położonej przy al. Zwycięstwa za symboliczną kwotę 1 zł netto, tczewscy radni podjęli podczas nadzwyczajnej sesji 6 sierpnia.

Już w grudniu 2013 r. prezydent Tczewa, dyrektor Sądu Apelacyjnego w Gdańsku oraz prezes Sądu Rejonowego w Tczewie podpisali list intencyjny w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz budowy nowego obiektu sądu. Obecna siedziba – przy ul. Kołłątaja nie zapewnia odpowiednich warunków pracy i nie jest wystarczająca powierzchniowo na potrzeby wymiaru sprawiedliwości. W tej sprawie u prezydenta Mirosława Pobłockiego gościli m.in. Marek Biernacki, były już minister sprawiedliwości.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama