wtorek, 9 grudnia 2025 05:10
Reklama

Coraz więcej wniosków o kamery w Tczewie. Ale środków brak...

Każdego roku mieszkańcy i samorządowcy apelują o rozwój systemu monitoringu w Tczewie. Nasila się to zwłaszcza po bulwersujących opinię publiczną zdarzeniach, tak jak w przypadku ataku nożownika na mieszkankę w okolicy schodów łączących ul. 1 Maja z ul. Nową.
Coraz więcej wniosków o kamery w Tczewie. Ale środków brak...

Wszyscy chcą mieć poczucie większe poziomu bezpieczeństwa. Całkiem nowa sprawa to apel o zainstalowanie kamery – ma być - w łączniku między ul. Lecha a ul. Kopernika, gdzie od lipca br.  ma funkcjonować sklep z nocną sprzedażą alkoholu. Tymczasem, jak padło na majowej komisji społecznej Rady Miejskiej w Tczewie, jak też w odpowiedzi na interpelację podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej: „Na dzisiaj brak jest infrastruktury światłowodowej a koszt jej zainstalowania przekracza możliwości budżetu miasta. Aktualnie następuje systematyczna wymiana kamer analogowych na cyfrowe.” 

W tym roku np. apelowano o zainstalowanie kamery, która swym zasięgiem obejmowałaby zbieg ul. Kard. S. Wyszyńskiego, ul. Kościuszki i ul. Słowackiego. Przykład niedawnego brutalnego ataku na przechodnia na ul. 1 Maja dobitnie wskazuje, że kamera i tam jest niezbędna. Są miejsca, gdzie dzisiaj de facto kamery analogowe nie spełniają swojej roli, bo po zmierzchu mało co widać. (...)

Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Tczewskiej! 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Andrzej N. 02.07.2015 20:12
Wnioskowano również o kamery na os.Staszica obok SP7 oraz placu zabaw. Jak zwykle bez rezultatu...

03.07.2015 00:18
Sygnał/obraz musi gdzieś zostać przekazany a niestety Os. Staszica niby blisko a technologiczne jak jedna z wiosek w powiecie.

Reklama
Sylwestrowa  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Sylwestrowa Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele Romantyzm, humor i wirtuozeria prosto z Wiednia Przeżyj magiczny wieczór sylwestrowy w Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy na niezwykłe widowisko Wielką Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele, w którym klasyka muzyczna spotyka się z blaskiem noworocznego show: od porywających arii, przez pełne energii polki, aż po roztańczone walce. W ten wyjątkowy wieczór zabierzemy Was w podróż do magicznego świata wiedeńskich sal balowych XIX w., pełnego przepychu, tańca i radości. Na scenie wystąpią wybitni soliści z polskich i zagranicznych teatrów operowych, których głosy i charyzma nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny klimat, łącząc dostojność opery z lekkością i humorem operetki. Ukoronowaniem Gali będzie udział Royal Strauss Orchestra – zespołu, który swoim brzmieniem przeniesie Was prosto do Wiednia. Ich muzyka porwie Was do tańca i zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów. Na scenie pojawi się także Grand Royal Ballet, którego wytworne choreografie i lekko żartobliwe akcenty dodadzą wieczorowi magii, łącząc zachwyt nad kunsztem tancerzy z dobrą zabawą.Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert – to pełen emocji spektakl, który łączy romantyzm, humor i wirtuozerię. Zachwycające dekoracje i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że poczujecie się jak uczestnicy prawdziwego balu sylwestrowego w dawnej stolicy Austrii. W tę jedyną noc scena Centrum Kultury i Sztuki stanie się centrum sylwestrowej zabawy, a każdy widz przeniesie się do świata miłości, tańca i niekończącej się radości. Jednym słowem – klasa, elegancja, śmiech i muzyka, która rozgrzeje serca i przywita Nowy Rok w wielkim stylu!  Wielka Gala Wiedeńska - Johann Strauss i Przyjaciele |Sylwester w CKiS31 grudnia 2025, godz. 18.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 150 zł dostępne w kasie CKIS oraz online na stronie: bilety24.plData rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2025 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 31.12.2025 22:00
Reklama
Reklama