sobota, 13 grudnia 2025 04:36
Reklama

Jagiellońska-Zygmunta Starego - kto tu ma pierwszeństwo?

Często słyszymy od Czytelników różne pytania, ale nie zawsze jesteśmy w stanie na naszych łamach odpowiedzieć na każde z nich. Wychodzimy zatem naprzeciw oczekiwaniom Czytelników i tworzymy rubrykę specjalnie dla Was. Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z powiatem tczewskim (inwestycje, tematy społeczne, kultura itp.), zadzwońcie do nas (58 582 18 59, wew. 23/25) lub wyślijcie maila ([email protected]).
Jagiellońska-Zygmunta Starego - kto tu ma pierwszeństwo?

- Który z kierowców ma pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Zygmunta Starego? Często kierujący, którzy wyjeżdżają z ul. Zygmunta Starego, wymuszają pierwszeństwo, a gdy znajdują się już na środku skrzyżowania, domagają się pierwszeństwa przed pojazdami skręcającymi z ul. Jagiellońskiej w lewo i blokują skrzyżowanie.

W tym miejscu rzeczywiście kierowcy bardzo często wymuszają pierwszeństwo skręcając z ul. Zygmunta Starego w lewo, w ul. Jagiellońską. Najczęściej błąd polega na tym, że kierowcy wjeżdżają na środek skrzyżowania i wówczas są pewni, że będąc już na ul. Jagiellońskiej mają pierwszeństwo przed tymi skręcającymi w prawo z ul. Braci Grimm. Nic bardziej mylnego. Kierowca skręcający w lewo z ul. Zygmunta Starego musi ustąpić pierwszeństwa przejazdu każdemu, czyli: kierowcom poruszającym się w obu kierunkach (i bez względu na to czy jadą prosto czy skręcają) ul. Jagiellońską oraz kierowcom wyjeżdzającym z ul. Braci Grimm, którzy skręcają w prawo. Zasada ta dotyczy także kierowcy, któremu udało się wjechać na środek skrzyżowania – powinien w tym miejscu oczekiwać wolnej drogi, a nie wymuszać. Ustalać pierwszeństwo przejazdu powinniśmy zawsze przed wjazdem na skrzyżowanie, a nie w trakcie przejeżdżania przez nie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

11.05.2015 13:33
Panie toć tam wymuszajo pierwszyństwooo

09.05.2015 18:41
Codziennie w tym miejscu mymuszaja pierwszenstwo wyjezdzajacy z Zygmunta Starego

08.05.2015 15:37
W zeszłej kadencji Pobłocki obiecał przebudowę tego skrzyżowania ale jak zwykle nie dotrzymał słowa. Duże rondo może pobudują?

08.05.2015 14:00
To prawda proszę się tym zająć bo dojdzie do tragedii

08.05.2015 11:11
"Najczęściej błąd polega na tym, że kierowcy wjeżdżają na środek skrzyżowania i wówczas są pewni, że będąc już na ul. Jagiellońskiej mają pierwszeństwo przed tymi skręcającymi w prawo z ul. Braci Grimm." masz grata chcesz go rozwalić ? ta krzyżówka jest idealna

bajabongo 08.05.2015 10:37
zwane złotówami!. Przy okazji poruszyć można sprawę jazdy niektórych kierowców na wprost Braci Grimm-Zygmunta Starego.

Reklama
Reklama
Reklama