piątek, 10 kwietnia 2026 06:27
Reklama

Duże pieniądze na kolej. Szybciej dojedziemy do Bydgoszczy czy Chojnic

Tuż przed świętami marszałek Mirosław Struk podpisał tzw. Kontrakt Terytorialny, na podstawie którego do 2020 r. województwo pomorskie otrzyma ok. 30 mld zł na realizację przedsięwzięć z zakresu rozwoju transportu, unowocześnienia gospodarki czy ochrony dziedzictwa kulturalnego regionu. Środki nie ominą także powiatu tczewskiego, choć spłyną przede wszystkim na modernizację infrastruktury kolejowej. 
Duże pieniądze na kolej. Szybciej dojedziemy do Bydgoszczy czy Chojnic

W Kontrakcie uzgodnione zostały priorytetowe cele i przedsięwzięcia, które mają istotne znaczenie dla rozwoju województwa i całego kraju. Jednym z priorytetów jest remont pasażersko-towarowej linii kolejowej nr 131 na 127–kilometrowym odcinku Tczew – Bydgoszcz. Po modernizacji pociągi pasażerskie powinny osiągać tu prędkości do 160 km/h. Zmiany czekają także linię 203 Tczew – Chojnice – Kostrzyn. Dokument także lakonicznie odnosi się do możliwości budowy nowych torów SKM do Tczewa, choć pada w nim wyraźne stwierdzenie, że docelowo planowana jest realizacja także tego przedsięwzięcia. Więcej poświęcono w nim miejsca zwiększeniu przepustowości na trasie Wejherowo – Rumia. (...)

Więcej na ten temat przeczytasz we wtorkowym wydaniu Gazety Tczewskiej!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mgg3 02.01.2015 10:31
Ależ ta nasza ojczyzna prężnie sie rozwija - szkoda że zmuszony zostałem do wyjazdu zagranice z powodu braku możliwość utrzymania rodziny za polskie wynagrodzenie

Reklama
Mama na obrotach w nowym programie „Niezły bajzel” – stand-up Mama na obrotach w nowym programie „Niezły bajzel” – stand-up Mama Na Obrotach wraz z życiową metamorfozą ogłasza nowy trzeci program stand-up pt. "Niezły Bajzel", z którym odwiedzi całą Polskę!  "Moje życie jest naprawdę na obrotach, a w głowie kłębią się dziesiątki różnych przezabawnych wspomnień i pomysłów. Początkowo w tym programie chciałam się skupić na moim Starym, ale historii jest tyle, że wyszedł... Niezły bajzel. Spodziewajcie się turbo dużej dawki śmiechu!" - przekazuje stand-uperka, która na scenę wkroczyła w 2023 roku podbijając internet śmiesznymi filmikami. Życie to nie bajka, tylko niekończący się kabaret. Zakupy kończą się pontonem w salonie, w kolejce do lekarza zdążysz poznać pół miasta, a rodzinne rady bywają tak "mądre", że lepiej ich nie sprawdzać w praktyce."Niezły Bajzel" to ponad godzina niepowtarzalnego humoru, energii i szczerości, w której codzienny bałagan zamienia się w najlepszą terapię śmiechem. To wszystko w stylu, który publiczność Matki Na Obrotach kocha najbardziej - prawdziwie, głośno i bez filtra! Uwaga: po tym występie możesz już nigdy nie spojrzeć tak samo na zakupy, lekarza... ani na własnego starego i szwagra.Wstęp na występy dla osób pełnoletnich lub powyżej 15 lat z obecnością rodzina/opiekuna.Osoby poniżej 15 roku życia nie będą wpuszczane. Podczas występu padają wulgaryzmy.Obowiązuje całkowity zakaz nagrywania wideo i robienia zdjęć.  Mama na obrotach w nowym programie „Niezły bajzel” – stand-up16 kwietnia 2026 godz. 19.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 98 zł + opłata serwisowa dostępne TYLKO na kupbilecik.plData rozpoczęcia wydarzenia: 16.04.2026 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 16.04.2026 21:00
Reklama
Reklama