niedziela, 19 maja 2024 14:09
Reklama
Reklama

Jaja w tczewskim magistracie!

POMORZE. Tczewscy rajcy stanęli przed nie lada wyzwaniem: jak pomalować jajko nie kłócąc się przy tym i nie wywołując kolejnych afer? Nasi samorządowcy poradzili sobie pierwszorzędnie! A i rozmiar jajek nie zrobił na nich najmniejszego wrażenia.
Jaja w tczewskim magistracie!
W przerwie wczorajszej sesji Rady Miejskiej, w samo południe, każdy z radnych (jak i prezydent, zastępcy, skarbnik i sekretarz miasta) otrzymał po strusim jaju. Zadanie było proste: własnoręczne wykonanie pisanki, która nawiązywałaby do jubileuszu 750-lecia miasta Tczewa. Gotowe pisanki wystawione zostały na licytację podczas przygotowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej kiermaszu wielkanocnego „Największe jaja w Tczewie”.

Podczas gdy samorządowcy dzielnie przyozdabiali swoje wydmuszki, pozostali zajęli się ich zawartością: z ponad 30 strusich jaj przygotowana została jajecznica, której na stoisku przed Urzędem Miejskim skosztować mógł każdy przechodzień. Rozeszło się ponad 400 porcji!

Inicjatorem akcji było Biuro Promocji Urzędu Miejskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama