- Jak działa wpłatomat?
- W jaki sposób można wpłacić pieniądze na konto bankowe?
- Co należy wybrać na ekranie wpłatomatu, aby zasilić rachunek bankowy?
Wszystko, co jest potrzebne, aby zasilić konto bankowe pieniędzmi w jednym z wpłatomatów, znajdziesz poniżej. Pamiętaj tylko, aby mieć przy sobie kartę płatniczą, co znacznie przyśpiesza proces wpłacania gotówki. Nie jest to jednak jedyna metoda, bo z pomocą wpłatomatu możesz zasilić konto również z wykorzystaniem blika. W niektórych przypadkach takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze, bo nie trzeba się wówczas martwić, że ktoś niepowołany uzyska dostęp do danych z karty.
Jak działa wpłatomat?
Wpłatomat to nie tylko ogromne udogodnienie dla klientów banków, którzy chcą przesłać szybko pieniądze z portfela na konto, ale też sposób na zaoszczędzenie pieniędzy (wiele tego typu porad znajdziesz na stronie http://finansemobilne.pl/). Bardzo często wpłata gotówki w stacjonarnych placówkach banków wiąże się z koniecznością opłacenia wysokiej prowizji. Zamiast więc robić to w oddziale banku, wystarczy skorzystać z pobliskiego wpłatomatu. Dodatkowo nie trzeba się wówczas zastanawiać nad tym, w jakich godzinach przyjmuje Nest Bank lub Bank Millennium, bo wpłatomaty zazwyczaj dostępne są przez całą dobę. Wystarczy wykonać kilka kliknięć na urządzeniu, aby można było zasilić swoje konto w dniu dokonania wpłaty. W zależności od tego, z jakiego banku korzysta się na co dzień, wysokość prowizji może się różnić. Najczęściej jednak to, ile kosztuje wpłata pieniędzy, sprowadza się do symbolicznej prowizji.
W jaki sposób można wpłacić pieniądze na konto bankowe?
Wpłaty we wpłatomacie można dokonać na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest korzystanie z karty płatniczej Getin Banku, BNP Paribas lub dowolnego innego banku, ale można również skorzystać z coraz częściej wybieranego przez klientów blika. Instrukcja obsługi wpłatomatu znajduje się na ekranie urządzenia, więc nawet jeżeli ktoś nigdy nie miał okazji korzystać z tego rozwiązania, nie powinien mieć problemów z przelaniem środków. Należy tylko pamiętać, że kwota, którą chcesz wpłacić, powinna zostać przygotowana w banknotach. Wpłatomaty nie obsługują monet. Dodatkowo mogą pojawić się problemy z zaksięgowaniem środków w postaci bardzo zniszczonych lub pogiętych banknotów. Obowiązują również odgórne limity, na temat tego, ile jednorazowo można wpłacić. Dotyczą one zarówno ilości banknotów, jak i kwoty, którą można przesłać w ramach jednej transakcji. Jeżeli więc ktoś chce jednorazowo wpłacić większą kwotę (kilku lub kilkunastu tysięcy złotych), będzie musiał liczyć się z tym, że trzeba będzie podzielić pieniądze na kilka transakcji. Dodatkowe wskazówki na temat tego, jak działa wpłatomat, znajdziesz w artykule dostępnym w popularnym serwisie o finansach.
Co należy wybrać na ekranie wpłatomatu, aby zasilić rachunek bankowy?
Zanim wpłacisz pieniądze, musisz wybrać odpowiednią opcję. Są one jednak dokładnie opisane, więc nie będziesz miał problemów z jej znalezieniem. Następnie trzeba podać kod blik lub skorzystać z karty debetowej, z którą powiązany rachunek ma zostać zasilony. Warto pamiętać, aby zabrać potwierdzenie, na którym udokumentowana została dokonana wpłata. Dzięki temu, jeżeli okazałoby się, że pieniądze nie trafią na konto osobiste, będzie można łatwo złożyć reklamacje w Alior Banku lub innym, do którego na rachunku bankowym zostać dostarczone pieniądze.