niedziela, 19 maja 2024 15:45
Reklama
Reklama

Wernisaż 30LECIE PRACY TWÓRCZEJ Jarosława Kukowskiego

Artysta – Jarosław Kukowski oraz Fabryka Sztuk zapraszają 27 października (piątek) na wystawę będącą podsumowanie 30 lat jego pracy twórczej.
Wernisaż 30LECIE PRACY TWÓRCZEJ Jarosława Kukowskiego

Autor: Materiały promocyjne

Wystawa odbędzie się 27 października, w piątek godz.19.00 w głównej siedzibie Fabryki Sztuk w Tczewie. Zostanie zaprezentowanych  ok. 50 obrazów, pochodzących z różnych okresów jego twórczości. Zobaczymy na niej obrazy Kukowskiego z wczesnego okresu twórczości, przesycone dramatyzmem i smutkiem, a także powstałe później akty naznaczone piętnem rozpadu i upływającego czasu. Nie zabraknie też prac ironicznych i prowokacyjnych, charakterystycznych dla kolejnej fazy jego działalności artystycznej. Pojawią się ponadto obrazy z serii „Na dachu świata”, które były inspiracją do powstania muralu przy ul. Armii Krajowej w Tczewie. Zobaczymy także abstrakcje oraz czterowymiarowe instalacje artystyczne, będące połączeniem rzeźby, malarstwa i działających monumentalnych zegarów. Nie zabraknie też dzieł ze „Złotej Serii”, którą Kukowski ostatnio kontynuuje.  

Jarosław Kukowski urodził się w Tczewie w 1972 r. Polski malarz współczesny poruszający tematy moralne i społeczne w budzący kontrowersje sposób. W jego obrazach odnajdujemy filozoficzne przesłania na temat czasu, życia, przyszłości świata. Czasem artysta polemizują z kulturą popularną, którą przedstawia w przewrotny sposób. Jest także designer'em, jurororem międzynarodowych konkursów artystycznych, właścicielem atelier w rodzinnym mieście Tczewie. Jego prace wystawiane były m.in. w Luwrze, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Oddziale Muzeum Narodowego – Królikarni, salonach wystawienniczych Rempexu, a także w San Francisco, Nowym Jorku, Miami czy Los Angeles, obchodzi w tym roku 30-lecie pracy twórczej

Jest uznawany za surrealistę, przedstawiciela realizmu magicznego. Ostatnie obrazy jednak podążają w kierunku abstrakcji połączonej z symbolizmem. To jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich artystów malarzy.


 Opr. (tomm)/Fabryka Sztuk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama