niedziela, 19 maja 2024 22:41
Reklama
Reklama

18 Dzień Handlu Ludźmi. Policyjna profilaktyka w przeciwko handlowi „żywym towarem”

Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi, który przypada na 18 października, funkcjonariusze Policji podejmują działania, aby edukować młodzież i społeczeństwo na temat tego poważnego zagrożenia. Wiąże się ono z porwaniami, wykorzystywaniem seksualnym tak dorosłych, jak i dzieci i zmuszaniem do pracy niewolniczej. Profilaktyk policyjny z tczewskiej jednostki, odwiedza szkoły ponadpodstawowe, aby rozmawiać z młodzieżą na temat handlu ludźmi.
18 Dzień Handlu Ludźmi. Policyjna profilaktyka w przeciwko handlowi „żywym towarem”

Autor: Materiały promocyjne KPP Tczew

Policjantka, wyposażona w wiedzę i empatię, odwiedza szkoły ponadpodstawowe w Tczewie, aby podzielić się informacjami na temat handlu ludźmi. Tłumaczy, co to jest i jakie są jego negatywne skutki. W trakcie swoich spotkań nie tylko edukuje młodzież na temat zagrożeń, ale także zachęca ich do zadawania pytań i aktywnego uczestnictwa w prelekcji. Rozmowy z uczniami to okazja do otwartej dyskusji na ten trudny temat. Mundurowa nie ogranicza się tylko do młodzieży. Podczas swojej akcji odwiedza także pedagogów i pracowników szkół, aby wzmocnić świadomość nauczycieli i personelu dotyczącą handlu ludźmi. Dzięki temu szkoły stają się miejscem, gdzie nie tylko kształtuje się wiedzę, ale także rozumie i reaguje na społeczne problemy.

Funkcjonariuszka nie tylko przekazuje wiedzę ustnie, ale również dostarcza materiały informacyjne na ten temat. To cenne źródło wiedzy, które pozostaje dostępne dla uczniów i nauczycieli nawet po zakończeniu spotkania. Spotkania policjantki nie kończą się tylko na problemie handlu ludźmi. Podczas swoich odwiedzin, promuje także zawód policjanta i mówi o zaletach pracy w policji. Chce pokazać młodzieży, że praca w służbach mundurowych może być satysfakcjonująca i pełna wyzwań. Profilaktyka w walce z handlem ludźmi to nie tylko jednorazowa akcja. Mundurowa przez kilka kolejnych dni będzie odwiedzała różne grupy młodzieży, aby utrwalać wiedzę i świadomość na temat tego zagrożenia. To ciągły wysiłek w kierunku zapobiegania i ochrony naszego społeczeństwa.

KPP Tczew



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama