niedziela, 19 maja 2024 01:21
Reklama
Reklama

Strabag pozywa miasto! Firma chce pieniędzy za remont ul. Gdańskiej oraz ul. Jedności Narodu

Ciąg dalszy sprawy feralnego remontu odcinka ul. Gdańskiej oraz Jedności Narodu, zakończonego w maju br. Jak ustaliliśmy, wykonawca zadania, austriacka spółka Strabag, skierowała do sądu pozew domagając się od tczewskiego magistratu zwrotu wstrzymanych płatności. W grę mogą wchodzić nawet trzy miliony złotych.
Strabag pozywa miasto! Firma chce pieniędzy za remont ul. Gdańskiej oraz ul. Jedności Narodu

Stało się to, co prognozowano tuż po procedurach odbiorczych. Firma Strabag będzie walczyć przed sądem o zwrot środków, które gwarantowała jej umowa na wykonanie przebudowy części ul. Gdańskiej oraz Jedności Narodu. Przypomnijmy, że za zrealizowanie zadania wykonawca miał otrzymać ponad 10 mln zł.

Roboty od początku nie przebiegały zgodnie z założonym harmonogramem. Ustalony na koniec października termin zakończenia przełożono na 22 grudnia. Zwłaszcza w okresie jesiennym prace dawały się we znaki pieszym jak i kierowcom. Wykonawca tłumaczył, że powodem opóźnień są nieprzychylna aura, ale przede wszystkich niezinwentaryzowana infrastruktura podziemna, która wymagała uzgodnień z gestorami sieci. Zaczął domagać się od urzędu kolejnego przełożenia terminu na wiosnę br., co po długich rozmowach oraz kontrolach na placu budowy zostało podważone. (...)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkanies Gdanskiej 30.08.2018 18:35
Tak naprawde w okresie letnim Strabag mial wywalone na ul.Gdańską gdyż dla niego było ważniejsze wykonanie innego cenniejszego kontraktu. Stąd w okresie najlepiej temu sprzyjającemu tak naprawde praca polegała tylko na pokazaniu że ktoś tylko jest stąd opinie ludzi którzu widzieli pojedynczą osobę przy łopacie a cała siła skumulowana była gdzie indziej. Wiec w podsumowaniu wszelkie opoźnienie tak naprawde wynikneło z lekceważenia ulicy od strony Strabagu. Jak się dopiero zabrali to byla już jesień i okres niesprzyjajacy pogodowo.

rtl 30.08.2018 20:39
W Malborku skończyli chyba do końca czerwca, a w Kościerzynie do końca września, więc mogli mieć i ludzi i maszyny.

gosc 29.08.2018 15:55
Z tego co wiem to mapy z pomiarów do tej pory jeszcze nie ma w geodezji !

sukcesy jeden za drugim 29.08.2018 12:51
A co będzie jak strabag wygra w sądzie bo się okaże że remont i dokumentacja nie były dobrze przygotowane? Pół roku po kolana w błocie, on się nadaje do sadzenia kwiatków przy przystankach, a nie do remontowania drogi.

Cin 29.08.2018 12:19
Jakie miasto taki prezydent miasta już nawet na szklanych domach mają go dosc

max 29.08.2018 10:47
A urząd jak ich kontrolował jak nikogo nie było placu budowy. Później wstrzymali wypłaty a wcześniej zlewka haj lajf i tłumaczenie to nie my to oni. Słabe.

Tczewianin 29.08.2018 10:17
Chętnie potwierdze jak pracowali. Jeden kopał a kilku podpierało łopaty. A pogoda była dobra.

mieszkaniec 29.08.2018 10:07
Mieszkańcy mogą być świadkami jak w lecie gdy pogoda pozwalała ekipa siedział w rowie jeden pracował a pięciu oglądało chętnie potwierdzę te słowa .

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama