czwartek, 2 maja 2024 08:16
Reklama
Reklama

Rusza Open'er Festival – zmiany w organizacji ruchu i zasady bezpieczeństwa!

Open’er Festival jest jedną z największych imprez muzycznych organizowanych na terenie naszego kraju. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych nad bezpieczeństwem uczestników tej imprezy codziennie będą czuwali pomorscy policjanci. Będą to zarówno policjanci umundurowani z wydziałów prewencji i ruchu drogowego, ale również kryminalni. Imprezy masowe kojarzą się zazwyczaj ze wspaniałym przeżyciem i emocjami, często w aurze świetnej zabawy można zapomnieć, że bezpieczeństwo zależy także od samych uczestników.
Rusza Open'er Festival – zmiany w organizacji ruchu i zasady bezpieczeństwa!

Autor: fot. KWP Gdańsk

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych nad bezpieczeństwem uczestników Festiwalu Opener codziennie będą czuwali pomorscy policjanci. Funkcjonariusze kierowani będą przede wszystkim w rejony przyległe do miejsca imprezy oraz w rejony przemieszczania się jej uczestników. Szczególnym nadzorem objęte zostaną dworce oraz plaża gdzie fani muzyki będą wypoczywali w przerwach pomiędzy koncertami. Policjanci będą kierowali ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach umożliwiając kierowcom sprawne poruszanie się po Gdyni. Funkcjonariusze z drogówki badać będą stan trzeźwości kierowców wjeżdżających i wyjeżdżających z terenu imprezy. Wydarzenia muzyczne, festiwale, koncerty szybko tracą swój urok, jeśli stajemy się ofiarą przestępstwa. Same działania służb porządkowych i Policji nie pozwolą uniknąć tragedii jeśli zachowanie bawiących się, będzie nieodpowiedzialne.

Pamiętaj!

Na miejscu masz prawo do pełnej i kompletnej informacji ze strony służb. Wszelkie zapytania w kwestiach bezpieczeństwa i organizacji możesz w każdej chwili kierować do funkcjonariuszy ochrony. Są oni również zobowiązani do natychmiastowej reakcji w momencie zagrożenia i niebezpiecznych incydentów. Powinni niezwłocznie podjąć działania w sytuacji złożenia skargi ze strony uczestników. Ale pamiętajmy także o przyziemnych sprawach, m. in. o tym żeby zadbać o swoje mienie telefon, kartę płatniczą, klucze, dokumenty. 

  • Na teren festiwalu zabierajmy tylko te rzeczy, które są niezbędne i pilnujmy ich.
  • Nigdy nie wsiadaj za kierownicę samochodu lub jednośladu pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.
  • Nie zażywaj narkotyków i nie upijajmy się. Zawsze pilnujmy swojego napoju.
  • Znajdź czas na odpoczynek/relaks- pić dużo wody z uwagi na upały jej brak może być niebezpieczny dla naszego organizmu.
  • Nie zostawiaj również osoby potrzebującej bez pomocy, w takim przypadku trzeba zgłosić się do służb informacyjnych lub pracownika ochrony.
  • Jeżeli jesteś świadkiem agresywnego, niebezpiecznego lub podejrzanego zachowania, poinformuj o tym pracownika ochrony.
  • Zwracaj uwagę na osoby znajdujące się wokół Ciebie. Jeśli widzisz kogoś, kto się źle czuje, zaprowadź go do medyków. Jeśli jest nieprzytomny, powiadom ochronę, która wezwie pomoc.
  • Zawsze powiadamiaj swoich znajomych, gdzie będą mogli Cię znaleźć.
  • Jeśli przyjedziesz na wydarzenia samochodem, rowerem, pozostaw go w oświetlonym, monitorowanym miejscu. W aucie na widoku nie pozostawiaj wartościowych rzeczy. Zanim odejdziesz od samochodu, zamknij go, w przypadku roweru, zadbaj o jego prawidłowe zabezpieczenie.

Zmiany w organizacji ruchu w związku z wydarzeniem muzycznym Open’er Festival 2023:

Podczas najbliższych dni należy spodziewać się wzmożonego ruchu na ulicach: Kwiatkowskiego, Unruga i Bosmańskiej w Gdyni oraz zmian w organizacji ruchu na terenie miasta, ul. Wiśniewskiego na odcinku jednojezdniowym zostaną tymczasowo wyłączone pasy ruchu dla rowerzystów. W kierunku centrum miasta zostanie uruchomiony pas ruchu dla autobusów z dodatkowymi przystankami w pobliżu stacji towarowej. W rejonie bud. poczty będzie możliwość zawracania autobusów z pomocą osoby kierującej ruchem, ul. Zielona.

W dniach 28.06 – 02.07.2023r w godzinach 13:00 – 05.00 nie będzie można wjechać na odcinek od ul. Płk. Dąbka w kierunku Babich Dołów. Z zakazu wyłączone będą pojazdy ZKM Gdynia, a także kierujący z identyfikatorami wydanymi przez organizatora imprezy masowej: mieszkańcy i użytkownicy lokali i działek ogrodowych, do których dostęp prowadzi ulicą Zieloną, taksówki współpracujące z organizatorem.

Za zjazdem na parking przy ogródkach działkowych będzie zakaz ruchu (z wyłączeniem wyżej wymienionych użytkowników).

Zakazy zatrzymywania między ul. Dąbka a Rybaków (nie dotyczą ZKM Gdynia).

Zmiany w organizacji ruchu i możliwościami sprawnego poruszania się na terenie powiatu puckiego:

Wjazd na Opener Festiwal przez Pogórze- Suchy Dwór- Dębogórze- Kosakowo.

W dniu 30 czerwca, w godzinach 15:00-19:00, z uwagi na zgłoszone Zgromadzenie, ul. Derdowskiego, od strony ul. Pułkownika Dąbka oraz ul. Wiejska, od strony ul. Pułkownika Dąbka, nie będą przejezdne. Policja pucka sugeruje kierowanie się do wjazdu na Opener Festiwal z Gdyni w kierunku Pogórze-Suchy Dwór- Dębogórze- Kosakowo lub od strony Rumi drogą wojewódzką nr 100. Dla jadących od strony Pierwoszyna do Gdyni policjanci sugerują skierowanie się drogą wojewódzką nr 100 przez Rumię. Mieszkańcy osiedli, między ulicami Derdowskiego i Wiejską, proszeni są o wjazd i wyjazd od strony ul. Pułkownika Dąbka.

Apelujemy do kierowców o zapoznanie się z wprowadzanymi zmianami i stosowanie się do poleceń osób odpowiedzialnych za kierowanie ruchem.

Zadbaj o to aby z festiwalu zabrać tylko barwne wspomnienia, a nie echo przykrych incydentów. Imprezy masowe kojarzą się zazwyczaj ze wspaniałym przeżyciem i emocjami, często w aurze świetnej zabawy zapominamy, że to także od nas zależy bezpieczeństwo. Dlatego pamiętaj o tym, aby przed udziałem w festiwalu zapoznać się z mapą wydarzenia, trzeba sprawdzić, gdzie znajdują się medycy, wyjścia ewakuacyjne, po to aby w przypadku zagrożenia dotrzeć w bezpieczne miejsce.

KWP Gdańsk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Uroczystości z okazji uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Przemarsz z pl. św. Grzegorza, pokazy strażackie i piknik rodzinny Uroczystości z okazji uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Przemarsz z pl. św. Grzegorza, pokazy strażackie i piknik rodzinny Wkrótce obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji z 1791 r. oraz piknik z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Mirosław Augustyn, starosta tczewski oraz Barbara Kamińska przewodnicząca Rady Powiatu Tczewskiego zapraszają do wzięcia udziału w obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się 3 maja (piątek) w Tczewie. Program uroczystości: 12:15 – zbiórka uczestników i pocztów sztandarowych – Plac Św. Grzegorza w Tczewie 12:30 – Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Tczewie 13:30 – przemarsz uczestników spod Kościoła Farnego na Skwer Konstytucji 3 Maja pod przewodnictwem Harcerskiej Orkiestry Dętej 13:45 – uroczystości pod tablicą pamiątkową na Skwerze Konstytucji 3 Maja: - wspólne odśpiewanie hymnu narodowego – przemówienie Starosty Tczewskiego,- koncert w wykonaniu zespołu wokalnego “Fisolki”,- złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową,- intronizacja Króla Kurkowego.- Piknik z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 3 maja br. w godz.: 15:00 – 18:00 w Fabryce Sztuk, przy ul. 30 Stycznia 4 w TczewieProgram- Koncert Kociewskiej Orkiestry Dętej “Torpeda”- Koncerty młodych wokalistów pod kierunkiem Agaty Sowy- Pokazy Strażackie- Warsztaty plastyczne- “Gra rodzinna”- Zwiedzanie Wieży Ciśnień - siedziby Tczewskiego Bractwa Kurkowego- Słodki poczęstunek Piknik z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej3 maja 2024 r.Godz. 15:00 – 18:00Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie Organizatorzy: Powiat Tczewski, Fabryka Sztuk, OSP TczewData rozpoczęcia wydarzenia: 03.05.2024 12:15 – Data zakończenia wydarzenia: 03.05.2024 18:30
Już 4 maja „Kulturalna Majówka” z koncertami  i atrakcjami na bulwarach nad Nogatem w Malborku (przy Szkole Łacińskiej) Już 4 maja „Kulturalna Majówka” z koncertami i atrakcjami na bulwarach nad Nogatem w Malborku (przy Szkole Łacińskiej) 4 maja od godz. 15.00 przewidziano warsztaty, pokazy kulinarne oraz animacje dla dzieci. O godz. 18:00 zagra dla Państwa Domansky a o godz. 19.30 grupa Dagadana. Na imprezę zapraszają Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Fundacja Nadzieja II zapraszają na „Kulturalną Majówkę”.  DAGADANA - już od ponad 15 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi.Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. DAGADANA jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival! Rozpisywał się o nich amerykański National Geographic. Koncertowali w 30 krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największym festiwalu w Ameryce Południowej a także podczas wielu tournée w Chinach. Nowa płyta „Tobie” (nominowana do Nagród Fryderyk 2022) jest pełna pieśni życzeniowych (najstarszych utworów zachowanych na słowiańskich ziemiach). Folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Zespół pokazuje, że śpiewając w ojczystych językach, można zwrócić uwagę radiowców i słuchaczy w najdalszych zakątkach naszego globu. Kraje, w których koncertowali:Algieria, Argentyna, Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Kanada, Republika Czeska, Indie, Indonezja, Francja, Korea Południowa, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Tajwan, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Skład zespołu:Daga Gregorowicz- wokal, elektronika, perkusjonaliaDana Vynnytska- wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonaliaMikołaj Pospieszalski- kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokalBartosz Mikołaj Nazaruk- perkusja, perkusjonalia, wokal DOMANSKY - to nieco łagodniejszy projekt muzyczny Sylwestra Domańskiego, dotychczas związanego z warszawskim zespołem Fabryka. W składzie nowego zespołu znaleźli się głównie muzycy kojarzeni z trójmiejską sceną muzyczną. Zespół zawiązał się w 2022 roku po nagraniu solowego albumu "Amore" przez Sylwestra. „Domansky” wykonuje utwory z pogranicza rocka alternatywnego i muzyki elektronicznej. W repertuarze zespołu znajduje się między innymi kilka utworów do poezji gdyńskiego poety - Krzysztofa Cezarego Buszmana , a także kilka własnych wersji znanych polskich utworów. W ramach „Radiowej Trasy Koncertowej” grupa wystąpi w Tczewie (30 IV), Kołobrzegu (2 V) i Malborku. Grupę tworzą:Sylwester SLY Domański - wokal,Sebastian Chilewski - perkusja,Błażej Kucman - gitara basowa,Olaf Szczełuszczenko - gitaraŁukasz Jakubowicz - instrumenty klawiszowe Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Koncert "Kulturalna Majówka"Dagadadana, DomanskyMalborkBulwar nad Nogatem4 maja godz. 15.00  UM w MalborkuData rozpoczęcia wydarzenia: 04.05.2024 15:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.05.2024 21:00
Reklama